Bir ülke panikte! İki Rus kadın koronavirüs karantinasından kaçtı - Son Dakika

Bir ülke panikte! İki Rus kadın koronavirüs karantinasından kaçtı

16.02.2020 16:24

Dünyayı sarsan ve bin 665 kişinin ölümüne neden olan koronavirüs için bütün ülkeler alarmda. Son açıklanan verilere göre Çin'de 68 bin kişide daha virüs tespit edildi. Ülkeler her bir vakayı detaylı olarak incelerken, Rusya'da ise karantinadan iki kadın kaçtı. İşte tüm yaşanalar...

1
Ölümcül koronavirüs nedeniyle karantina altında tutulan iki Rus kadın yanlarında 1 erkek çocukla birlikte hastaneden kaçtı. Olay, ülkede paniğe sebep oldu. Rus sağlık yetkilileri olayla ilgili bir açıklama yapmadı.
2
Rusya şu ana kadar koronavirüs nedeniyle enfekte olan 2 kişiyi açıklamıştı. Virüse yakalanan hasta sayısının az olmasına rağmen yetkililer, çok ciddi önlemler alarak virüsün yayılmasını engellemek adına ülkeye Çin'den gelen yüzlerce insanı karantina altına aldı.
3
Karantina altındaki hastaneden kaçan kadınların, Rus turistlerin popüler tatil merkezi olarak tercih ettiği Çin'in Hainan bölgesinden geldiği belirtiliyor.
4
Kadınlardan birinin hastane penceresinden atladığı bir diğerinin ise elektronik kilidi devre dışı bıraktığı öğrenildi. Hastaneden kaçan kadınlardan biri Instagram hesabından yaptığı paylaşımla yaşadıklarını anlattı.
5
Çin'in Hainan bölgesinden Rusya'nın Samara şehrine geldiklerinde çocuklarının öksürmeye ve ateşinin çıkmaya başladığını söyleyen Rus kadın, çocuğuna üst solunum yolu enfeksiyonu tanısı konulduğunu ve bir hastanede coronavirüsü testi yapıldığını belirtti. Küçük çocuğun tedaviye olumlu yanıt verdiği ancak coronavirüsü test sonuçlarının günlerce ertelendiğini ifade etti ve doktorları oğlu hakkında bilgi almaya çalışırken onu engellemekle suçladı.

6
Genç kadın hastanedeki beşinci gününde gebelik testi yaptırdığı ve hamile olduğu ortaya çıktı. Hamile olduğunu öğrenince doktorlarla hastaneden çıkmak için tartışan kadın tekrar karantina odasına alındı ve ardından oğlunu da alıp hastaneden kaçtı.Kadınlardan bir diğeri olan Alla Illyina da koronavirüs testlerinin negatif çıktığını ve hastalık kapmaktan korktuğu için hastaneden kaçtığını açıkladı. Yetkililerin kadınlara karşı suç duyurusunda bulunup bulunmayacakları belirsizliğini koruyor.
7
Farklı Rus hastanelerinde karantinaya alınan hastalar, izolasyon odalarının kötü koşulları, doktorlarla ilgili sorunlar ve karantina protokollerinden şikayetçi.

8
BBC'de yer alan habere göre Çin yetkililerinden gelen yeni açıklamada, virüsün artış hızının düştüğü belirtilmişti. Ancak yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgının merkez üssü Hubei eyaletinde son 24 saatte can kaybında 242 artış oldu.

YORUMLAR (1)
500

Son Dakika Bir ülke panikte! İki Rus kadın koronavirüs karantinasından kaçtı - Son Dakika


Advertisement