Son Dakika Haberleri: İlginç Cenaze Töreni! Gömülmeden Önce En Sevdiği Kıyafetleri Giydirilip, Oyun Masasına Oturtuldu

İlginç Cenaze Töreni! Gömülmeden Önce En Sevdiği Kıyafetleri Giydirilip, Oyun Masasına Oturtuldu

5 ay önce

Endonezya'nın Güney Sulawesi Bölgesi'nde Ma'nene olarak adlandırılan: Ölülerini mezardan çıkartıp, güzelce giydirdikleri ritüelin benzeri ABD'de yaşanıyor. Üstelik bu kez gömülmeden evvel!

1
Geleneğin aksine, genç adam bu sefer açık tabutta değil oturtularak sergilendi.
2
ABD, New Orleans'ta şaşırtıcı bir cenaze töreni gerçekleşti. Ölen adamın en sevdiği giysileri ve eşyalarıyla sergilendiği merasime, ölen gencin yakınları ile beraber onu tanımayanlar bile katıldı.
3
Renard Matthews aynı zamanda, NBA takımı olan Boston Celtics'in hayranıydı. Genç adam, üzerinde Celtics forması ile sergilendi.
Instagram'da Celtics hayran sayfaları genci andıklarını bildirdi.
4
Genç adamın yanına en sevdiği atıştırmalıkları da yerleştirildi. Mısır gevreği, bira ve cips yerleştirildi.
5
New Orleans'ta bulunan bir cenaze evi, bu tarz törenler düzenliyor. Son birkaç yıldır yapılan törenlerde, bedenler çeşitli şekillerde sergileniyor.
6
Annesi tarafından “ev çocuğu” olarak tanımlanan Renard cenaze merasiminde, gömülmeden önce birkaç gün boyunca sergilendi.
7
Renard, en sevdiği sandalyesinde sanki Xbox oynuyormuş gibi bir pozisyonda sergilendi. Üstüne sevdiği giysileri giydirilen genç adamın eline oyun kumandası verildi. Önüne konulan televizyonda ise, oyun sanki onun tarafından oynanıyormuş gibi açıktı.
8
Aynı cenaze salonunda benzer yöntemle pek çok kişiye cenaze merasimi düzenleniyor. New Orleans'ta, 25 Haziran'da bir soygun sırasında öldürülen genç adamın cenazesi bu hafta gerçekleştirildi. 18 yaşındaki, Renard Matthews köpeğini yürüyüşe çıkardığı sırada soyguna uğramıştı. Telefonu çalınan ve kafasından vurulan gencin cenaze töreni bu hafta yapıldı.
9
Cenazesi düzenlenen kişinin son anı ya da en sevdiği aktivitesi tekrar canlandırılmış oluyor.
10
11
New Orleans yerli halkının geleneğine göre, törenle birkaç gün sergilenen beden sonra beden gömülüyor ve her yıl “iyi bir hasat” için çıkarılıyor.
12
13
14
15
16
17

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cesur Model, Derin Göğüs Dekoltesiyle Aralık Ayını Unutturdu! Bulunduğunda 15 Kiloydu! Öz Baba ve Üvey Anne Çocuğunu Dolaba Kitleyip, Aç Bıraktı Özel Harekat Polislerinin Gerçek Mermi Kullandığı Olay Tatbikattan Kareler! Market Alışverişi Yapmadan Önce Mutlaka Bilinmesi Gereken Küçük Ama Etkisi Büyük Öneriler Gülperi Dizisinde Kadir'in Kızı Rolündeki Artemis Bakın Kim Çıktı