Son Dakika Haberleri: İlginç Cenaze Töreni! Gömülmeden Önce En Sevdiği Kıyafetleri Giydirilip, Oyun Masasına Oturtuldu

İlginç Cenaze Töreni! Gömülmeden Önce En Sevdiği Kıyafetleri Giydirilip, Oyun Masasına Oturtuldu

6 gün önce

Endonezya'nın Güney Sulawesi Bölgesi'nde Ma'nene olarak adlandırılan: Ölülerini mezardan çıkartıp, güzelce giydirdikleri ritüelin benzeri ABD'de yaşanıyor. Üstelik bu kez gömülmeden evvel!

1
ABD, New Orleans'ta şaşırtıcı bir cenaze töreni gerçekleşti. Ölen adamın en sevdiği giysileri ve eşyalarıyla sergilendiği merasime, ölen gencin yakınları ile beraber onu tanımayanlar bile katıldı.
2
Aynı cenaze salonunda benzer yöntemle pek çok kişiye cenaze merasimi düzenleniyor. New Orleans'ta, 25 Haziran'da bir soygun sırasında öldürülen genç adamın cenazesi bu hafta gerçekleştirildi. 18 yaşındaki, Renard Matthews köpeğini yürüyüşe çıkardığı sırada soyguna uğramıştı. Telefonu çalınan ve kafasından vurulan gencin cenaze töreni bu hafta yapıldı.
3
Annesi tarafından “ev çocuğu” olarak tanımlanan Renard cenaze merasiminde, gömülmeden önce birkaç gün boyunca sergilendi.
4
New Orleans yerli halkının geleneğine göre, törenle birkaç gün sergilenen beden sonra beden gömülüyor ve her yıl “iyi bir hasat” için çıkarılıyor.
5
Geleneğin aksine, genç adam bu sefer açık tabutta değil oturtularak sergilendi.
6
Renard, en sevdiği sandalyesinde sanki Xbox oynuyormuş gibi bir pozisyonda sergilendi. Üstüne sevdiği giysileri giydirilen genç adamın eline oyun kumandası verildi. Önüne konulan televizyonda ise, oyun sanki onun tarafından oynanıyormuş gibi açıktı.
7
Genç adamın yanına en sevdiği atıştırmalıkları da yerleştirildi. Mısır gevreği, bira ve cips yerleştirildi.
8
Renard Matthews aynı zamanda, NBA takımı olan Boston Celtics'in hayranıydı. Genç adam, üzerinde Celtics forması ile sergilendi.
Instagram'da Celtics hayran sayfaları genci andıklarını bildirdi.
9
New Orleans'ta bulunan bir cenaze evi, bu tarz törenler düzenliyor. Son birkaç yıldır yapılan törenlerde, bedenler çeşitli şekillerde sergileniyor.
10
Cenazesi düzenlenen kişinin son anı ya da en sevdiği aktivitesi tekrar canlandırılmış oluyor.
11
12
13
14
15
16
17Diğer Galeriler

Konserve Yapayım Derken Canınızdan Olmayın! 15 Bin Lira Bedelli Askerlik Kredisi Çeken Ne Kadar Öder? İşte Bedelli Kredileri 3 Ay Önce Doğum Yapan Güzel Oyuncu, Halk Plajında Eşiyle Aşk Tazeledi Bedelli Askerlikten Faydalanacak Futbolcular Söz Dizisinin Yavuz'u, Bedelli Askerliği Bekliyor!