İlginç Sebeplerden Sigarayı Bırakan Ünlüler - Son Dakika

İlginç Sebeplerden Sigarayı Bırakan Ünlüler

5 yıl önce

1
Ashton Kutcher günde 40 sigaraya kadar içen bir içici olarak bu kötü alışkanlığını Allen Carr'ın ‘Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu” isimli kitabı yardımıyla bırakmış. O sıradaki ilham kaynağı ise aynı kitabı okuyan eski eşi Demi Moore olmuş. “Kitabı okudum. Size yol gösteriyor ve kitabı okurken sigara içmenize izin veriyor ve son sayfaya geldiğinizde 'Şimdi sigarayı bırakın' diyor. Kitabı kapattım ve sigarayı bıraktım.”

2
"Smokin Aces" filmince bir sigara tiryakisini oynayan Ben Affleck, 2007'de People dergisine, sigarayı bırakması hakkında şunları anlattı: "Çekim yaptığım haftalar boyunca, günde yaklaşık 5 paket sigara içiyordum. Film bittiğinde ise sigara içmekten o kadar rahatsız olmuştum ki bir daha içmek istemedim ve bıraktım."

3
Charlize Theron sigarayı bırakmak için yıllar süren mücadelesinde yoga ve hipnozu denemiş. 2011'de Vogue dergisine şunları belirtmiş: “Ben sanırım normal insanlar gibi içmiyordum. Ölmek için içiyor gibiydim.”

4
Eski süpermodel sigarayı 90'lı senelerin ortasında bırakmış. Yoga tutkunu model, sigarayı bırakma mücadelesini Oprah Magazine'e şu şekilde anlatmış: “Birçok defa bırakmayı denedim ama her seferinde tekrar başladım. En sonunda kendime verdiğim sözü tutamamaktan bıktım ve temelli bıraktım.”

5
Friends dizisi oyuncusu Courtney Cox, eski eşi David Arquette ile birlikte sigarayı bırakmak için Massachusetts'ta insanların bağımlılığından kurtulmasına yardım eden bir biyoenerji merkezine giderek sigarayı bırakmışlar

6
"Angels&Demons" oyuncusu Mc Gregor sigarayı 2009'ta bıraktı. Bir televizyon programında sigarayı bırakmak için hipnoz yönteminden yardım aldığını belirtti. 2009'da People dergisine şunları söyledi: “Her rejimde önemli olan kısım, ister kilo kaybetmek için yapılsın ister sigarayı veya alkolü bırakmak için yapılsın, yardım almaya açık olmak ve artık onu daha fazla yapmak istememe isteğiniz. Kafanızdaki “Artık istemiyorum” diyen ses değişmemek ile kalıcı değişime gitmek arasındaki farkı yaratan şeydir."

7
Süper model Gisele Bundchen, 2003 yılında sİgarayı bırakmış ve 7 kilo almış. Bununla ilgili People dergisine şunları söylemiş: “Sigarayı bıraktığımda 7 kilo aldım. Ben kendimi böyle tercih ediyorum. Hiçbir şey sağlığınızdan daha önemli değildir.”

8
Eskiden günde 2 paket sigara içen Gwyneth Paltrow bu alışkanlığını ilk kızına hamile olduğunu öğrenince bırakmış ve o zamandan beri de sadece sosyal içici.

9
Jennifer Aniston, uzun yıllar boyu sigara tiryakisiydi ancak 2012 yılında sigarayı tamamen bıraktı. Bu kötü alışkanlıktan vazgeçtikten sonra kilo alsa da düzenli egzersiz yaparak formunu korudu. Aniston, GQ Magazine dergisine vücudunun kafein ve nikotinden arınması için yoga yapmasının fayda ettiğini belirtmiş: “Yakın zamanda sigarayı bıraktım ve bunun sonucu birkaç kilo alıyorsunuz. Özellikle de yaşınız 20 değilse. Ancak yoga bu kilo alımını önlemede gerçekten işe yarıyor.”

10
Geçmişte birçok defa denemesine rağmen Kate Hudson sigarayı ilk çocuğuna hamile kalınca bırakabilmiş: “Hamilelik benim için harika bir temizlenme fırsatıydı. Hamileliğim sayesinde sigarayı bıraktım. Bu şimdiye kadar yaptığım en iyi şey.”

11
Kanser olma korkusu ve kırışık bir cilt düşüncesi “Live with Regis and Kelly” programı sunucularından Kelly Ripa için sigarayı bırakmaya yetmiş. 2006 yılında sigarayı bırakmış ve onun yerini düzenli egzersizle değiştirmiş.

12
Katherine Heighl anne olunca elektronik sigaralar yardımıyla sigarayı bıraktı. Parade dergisine şunları söyledi: “Artık elektronik sigara kullanıyorum. Saçma olduğunu biliyorum ama en azından gerçek sigara kullanmamı önlüyor. Kendinizi sigara içiyor gibi hissediyorsunuz ve duman üflüyorsunuz ama bu duman sadece su buharı. Sigara içmek berbat bir şey."

13
Kristen Stewart, 2012 yılında sigarayı içme alışkanlığını geride bıraktığını açıkladı. Huffington Post'a verdiği röportajda “Biraz sahte içiciydim, koşullara göre içen biri. Sanırım nikotine bağımlı değildim. Sadece dudak tiryakisiydim.”

14
Matt Damon, on yıllardır süren sigara alışkanlığını 2004 yılında yaptırdığı klinik hipnoz ile bıraktı. 4 çocuk babası ünlü oyuncu Nowmagazine sitesine verdiği röportajda, çocuk sahibi olmadan önce sperm kalitesini yükseltmek için sigarayı bıraktığını belirtti. Diğer bir röportajda “Sonuçlarını fark ettiğiniz zaman, sigara içmek sizin için bir seçenek olmuyor. Benim bağımlılığımda durum bu oldu.” şeklinde konuştu.

15
2009'da Twilight oyuncusu Nikki Reed, artık sigarayı bırakmanın zamanı geldiğine karar vermiş. Başarılı oyuncu Reed, rol arkadaşı Ashley Greene ile beraber hayranlarına daha iyi rol model olabilmek için sigarayı bırakma kararı almışlar.

16
ABD'de yayınlanan "The View" programı sunucusu ve oyuncu en sonunda tümden bırakabilene kadar sigarayı bir çok defa bırakmayı denemiş. Oyuncunun Twitter'da söylediğine göre artık sigarayı tamamen bırakmış. O zamandan beri sigara karşıtı olarak konuşmalar yapmakta ve sigara karşıtı bir uygulamanın da tanıtım yüzü.

17
Sigaraya gençlik yıllarında başlamış olan ABD Başkanı Barack Obama, 2008 seçim kampanyası sırasında sigarayı bıraktı. 2011'de eşi Michelle Obama Huffington Post'a verdiği demeçte eşinin 1 senedir sigara içmediğini belirtti. Barack Obama bunu yüzünde kocaman bir gülümsemeyle “Çünkü eşimden korkuyorum” diye açıklıyor.

Haber Yayın Tarihi: 23.07.2015 10:29 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Düğünde rezalet! Sapkın damat garson kıza cinsel istismarda bulundu Kubilay Aka'nın cinsel içerikli mesajlarını ifşa eden Beyza Güneş'in iddialı pozları olay oldu! Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi Jennifer Aniston ödül törenine sütyensiz geldi! Göğüs ucu detayı yürek hoplattı Jennifer Aniston ve eski eşi Brad Pitt, Sahne arkasında fena yakalandı! Yıllar sonra ilk kez sarmaş dolaş

Son Dakika Haberleri