İlhan Selçuk'a Veda - Son Dakika

İlhan Selçuk'a Veda

24.06.2010 08:55

1
Pazartesi günü hayatını kaybeden gazeteci İlhan Selçuk için Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda veda töreni düzenlendi.

2
Sanat, siyaset ve iş dünyasından pek çok kişinin katıldığı Lütfi Kırdar'daki törenlerde, Selçuk'un kız kardeşi Ülfet Ertel ile merhum Turhan Selçuk'un eşi Ruhan Selçuk taziyeleri kabul etti.
3
Törene katılan CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Ergenekon sürecini hatırlatarak, “40 yıl önce yaşadığı sıkıntıları son 2 yılda yaşamak zorunda kaldı. Sanıyorum İlhan Selçuk'u aramızdan erken alan olay, son 2 yılda reva görülen manevi işkenceydi, eziyetti” dedi.
4
Törende konuşan Tarık Akan, “İlhan Ağabey benim babam, arkadaşım, dostum, o benim ışığım. Hepimizin birer ışığı vardır. Benim ışıklarım Mustafa Kemal, Nazım Hikmet ve İlhan Ağabey'dir” dedi.

5
Törene katılan DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi de İlhan Selçuk anısına bir konuşma yaptı.
6
Törende, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Mustafa Balbay'ın Silivri Cezaevi'nden gönderdiği mesaj okundu. Balbay mesajında şöyle dedi: “Dışarıya çıktığımız zaman ‘İlhan Abi'yi görecek miyim?' diye düşünüyordum. Elbet bir gün buluşacağız. Bu böyle yarım kalmayacak.”

7
Törene emekli Orgeneral Çetin Doğan da katılırken, piyanist Fazıl Say da İlhan Selçuk anısına bestelediği bir şarkıyı çaldı, türkücü Erdal Erzincan saz dinletisi sundu.
8
LÜTFİ Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki törenin ardından İlhan Selçuk'un tabutuna omuz verenlerin arasında DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Tarık Akan ve gazeteci Mehmet Faraç da vardı.
9
Cenaze daha sonra bin kişilik kortej eşliğinde “Hepimiz Mustafa Kemal'in askerleriyiz” sloganlarıyla Şişli'deki Cumhuriyet Gazetesi'ne götürüldü.
10
11
12
13

Son Dakika İlhan Selçuk'a Veda - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement