İlişkide Mutlu Olmanın Sırları - Son Dakika

İlişkide Mutlu Olmanın Sırları

24.03.2014 09:22

1
Günümüzde pek çok evlilik boşanmayla bitiyor. Ancak birlikte sohbet etmekten ve paylaşmaktan zevk alabildiğiniz sürece ilişkinizin mutluluğu devam eder. İşte mutlu bir ilişki için önemli olan noktalar...

2
İhtiyaç duymak: Birbirlerine ihtiyaç duyan ve sevdiğinin ihtiyaç duyacağı alanları tamamlayan çiftlerde, ilişki neredeyse vazgeçilmez oluyor. Birbirlerinin eksik yanlarını tamamlayan çiftler, özellikleriyle kendilerini bir bütün haline getirebiliyorlar.

3
Özgürce ifade edebilmek: Kendilerini özgürce ifade eden, ilişkisinde konuşabilen, paylaşan ve anlatan çiftlerin ilişkileri uzun soluklu ve sağlıklı yürüyor. Birbirlerini kısıtlayan değil, özgür bırakan çiftler uzun yıllar birlikte olabiliyorlar.

4
Sanal ortam: Sanal alemde dolaşmak, sosyal paylaşım sitelerine üyelik ve iletişim, boşanmalarda 3. Sebep olarak geçen 2-3 yıl içinde listede ilk sıralara girdi.

5
Başarılı çiftler, sanal ortamda yaşadıkları şeyleri birbirilerinden saklamak yerine, açıkça beraber paylaşıyorlar. Böylece hemen güven duygusunda zedelenme yaşanmıyor, hem çiftler birbirlerinden rahatsızlık duymuyorlar.

6
Şikayeti doğru yere etmek: Başarılı çiftler, birbirleri hakkında şikayet ve sıkıntıları başkalarına anlatmak yerine, sorunu ortaya koyarak birlikte çözmenin yollarını arıyorlar. Eşini sosyal ortamda sürekli eleştiren ve yargılayan çiftlerin ilişkileri büyük yara alıyor.

7
Doğruyu söylemek: Bir ömür boyu dürüst ve açık olmak fikrini unutun. İnsan ilişkilerinde bu pek mümkün olmuyor. Ancak başarılı ilişkilerde, çiftler birbirlerini korumak için bazı beyaz yalanlar söyleyebiliyorlar. Elbette bunun dozunu ayarlamak gerekiyor.

8
Sırlar: Eşler, birbirlerinin özel şeylerini, sırlarını saklamayı iyi biliyorlar. Her iki taraf için de, eşinin bir kusuru veya eksiği, utandığı veya gizlediği bir sır varsa, o sır olarak kalıyor ve eşler bu konuda kenetleniyorlar.

9
Hoşlanmadıkları huylar: Çiftlerin birbirlerinde hoşlanmadıkları huyları veya alışkanlıkları vardır. Ancak başarılı çiftler, bunu değiştirmeye çalışmak yerine, kabullenmeye gidiyorlar.

10
Değiştirmeye çalıştığınız kişinin karakteriyse, bu konuda başarısız oldukça kendinizi ve eşinizi kötü görmeye başlarsınız ve sorunlar gittikçe büyür. Bunun yerine, onu olduğu haliyle sevip kabul etmek daha akıllıca görünüyor.

11
Kavgalar: Uzun soluklu ilişkilerin önemli sırlarından biri de, kavgaları bitirmeyi bilmek. Tartışma ve kavgasız bir ilişki oldukça iyimser bir hayalden öteye geçmez.

12
Ancak kavgaları veya tartışmaları medeni yolla çözümlemeyi, tatlıya bağlamayı bilmek gerekiyor. Bunu öğrenen çiftler başarılı oluyor.

13
Sevişme sıklığı: Uzun soluklu ilişkilerde seks rutini yoktur. Onlar içlerinden geldiği zaman sevişirler. Haftada bir kez veya her Çarşamba ve Cuma diye bir kuralları yoktur. Ayrıca birbirlerine karşı dürüst oldukları ve isteklerini açıklıkla ifade edebildikleri bir seks yaşamları vardır.

YORUMLAR
500

Son Dakika İlişkide Mutlu Olmanın Sırları - Son Dakika


Advertisement