İlk Kez Görüntülendi - Son Dakika

İlk Kez Görüntülendi

16.08.2013 19:59

Brezilya'nın balta girmemiş ormanlarında yaşayan medeniyetten izole bir kabile ilk kez görüntülendi.

1
Brezilya'nın balta girmemiş ormanlarında yaşayan medeniyetten izole bir kabile ilk kez görüntülendi.
2
Varlıkları ilk kez 1999 yılında tespit edilen Kawahiva kabilesi üyeleri, kamerayı alındıklarını fark edince ne olduğunu anlamayarak panik içinde kaçmaya başladı.
3
Mato Grosso eyaletindeki balta girmemiş ormanlarda yaşayan kabile, ilk olarak ağaç kesiciler tarafından 15 yıl önce tespit edilmişti.

4
Fark edilmelerinin ardından hükümetin korunmaları için yaşadıkları bölgeyi çember altına aldığı kabile, incelenmek adına ilk kez iki yıl önce kamerayla görüntülendi.
5
Görüntülerde, ok ve yay taşıyan bir adam ile sırtında çocuğunu taşıyan bir kadın görülüyor. Kadın, kamerayı fark ettikten sonra kaçmaya başlıyor.

6
Ardından, bir erkek gelerek etrafı gözlüyor.

7
Brezilya hükümetinin güvenlik nedenleriyle dün yayımladığı video, dünyaya Kawahiva kabilesini ilk kez tanıtırken, kabilenin koruma altında bulunmasına rağmen hala dış etkenlerin tehdidi altında olduğu ifade edildi.
8
Öte yandan Amazon Ormanlarının Brezilya ve Peru arasındaki kısmında yaşayan "kayıp kabile" 2011 yılında keşfedildiğinde tüm dünya şaşkınlığa düşmüştü.

9
Brezilyalı yetkililer, keşfin ardından kabileyi gözetim altında tutumaya başladı. Özellikle kaçak ağaç kesimi yapanların, bu kabile için büyük tehdit olduğu düşünülüyor.
10
Kabileyi gözlemeyi sürdüren Brezilyalı yetkililer, çekilen bu en son fotoğrafları dünyayla paylaştı.

11
Fotoğraflarda ilk kez bu kadar yakından ve detaylı görüntülenen kabile üyeleri, yüzlerindeki kırmızı boyalar, mızrakları ve yaylarıyla adeta başka bir dönemden gibi görünüyorlar.
12
Şimdi dünyanın dört bir yanından Peru yönetimine, kaçak ağaç kesenlerin önünü kesip, kabilenin korunmasına yardımcı olması için baskı yağıyor.
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Son Dakika İlk Kez Görüntülendi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Hiçbir zaman boş kalmamıştı! Bu yıl bu görüntü yürek burktu Madonna'nın 19 milyon dolara aldığı saray yavrusu evinde yok yok! İşte Benim Stilim'in kibirli güzeli Sima Şerafettinova 'Barbie'ye benzeyeyim derken bakın ne hale geldi Tatil sezonunu erken açan Ivana Sert, siyah bikinisiyle şov yaptı 1 ay önce doğum yapan Emily Ratajkowski'den ayna karşısında "Tüm kilolarım gitti" pozu