İlker Aksum: Dizimiz Tabiri Caizse Zortladı - Son Dakika

İlker Aksum: Dizimiz Tabiri Caizse Zortladı

07.04.2014 14:53

1
Bir dönem NTV'de spor haberleri sunan Dilara Gönder, Kanal D'nin yayından kalkan dizisi ‘Ne Diyosun'da rol arkadaşı olan İlker Aksum'la GQ Dergisi için röportaj yaptı. İşte o röportajdan bir bölüm…

2
Bu ay Ters Köşe'de konuğum, bu ortamın en büyük yaratıcılarından Ali Kemal'im, usta oyuncu İlker Aksum!

3
Onunla, heyecanla başladığımız ama ne yazık ki reyting kurbanı olduğumuz 'Ne Diyosun'u ve nerede hata yaptığımızı konuştuk. Onu tanıdığım ve bu sektördeki ilk işimde kendisiyle birlikte çalıştığım için çok şanslıyım.

4
Seninle ilk kez bir araya geldiğimizde, dizinin hayli uzun süreceğine inandığını söylüyordun. Sence ne oldu da yayından kaldırıldı?

5
-Seyircimize konunun biraz karışık geldiğini ve dizinin yanlış yayın politikasına kurban gittiğini düşünüyorum.

6
Biz toplantılarımızda da kendi aramızda diziyi tartışıyorduk. Ama yaptığımız işi yeni bir tat, yeni bir tarz, yeni bir üslup olarak görüyorduk. Görünen o ki, bu görüşümüz seyircimize biraz karışık ve anlaşılmaz gelmiş.

7
Milletçe dizilerde ya da filmlerde geriye dönüşlerden çok hoşlanmayan bir yapıya sahibiz. Yayın politikamızın da gerçekten kötü olması sebebiyle dizimiz tabiri caizse "zortladı" efendim.

8
İzleyiciye çok hitap etmedi diyorsun, ama biz başından beri zaten geneli değil gençleri hedef almamış mıydık?

9
-Hedef kitlemiz gençlerdi, ama bu gençler kim? 45-50 yaşındaki insanlara ulaşma hedefimiz vardı, ama asıl kitle lise ve üniversite öğrencileriydi. Ne yazık ki dizi, 23:30'da yayınlandığı için onlara ulaşamadık.

10
Bana bu sektör şunu söyleyemez; daha önce 23:30′da dizi yayınladık ve tuttu. İşler Güçler de yayına geç girdi, ama önce reyting ölçümlerinde değil sosyal medyada rüştünü ispatladı.

11
Çekimlerde sen bana sürekli, "Bak güzel olacak, bilmem kaç bölüm gideceğiz" diyorken dördüncü bölümde şalteri indirdik. Yetmezmiş gibi, bir de komedi dizisini dramla bitirdik. Bu arada sahi, Ali Kemal öldü mü, ölmedi mi?

12
-Doğru. İş yayından kalktığı için senaryonun devamını göremedik, böyle saçma bir şekilde bitmiş oldu. Ne yazık ki sektör acımasız bir şekilde dizileri, finalini dahi yapamadan yayından kaldırma politikası uyguluyor.

13
Bu yüzden de her şey havada kalıyor. Biz tabii ki devam edeceğini umuyorduk. Ben de setteki arkadaşlarıma umut aşılamak için hep, "Devam edeceğiz. 30 bölüm, 40 bölüm çekeceğiz." diye konuşup duruyordum.

14
Evet, herkesin moralini çok yükseltiyordun ve yaş tahtaya basmayacağını söylüyordun. Hayatında ilk defa yaş tahtaya basmış mı oldun şimdi?

15
-Hayır efendim. Daha önce de yaş tahtaya bastık. Ama bir televizyoncu ya da televizyonda şov yapan herhangi bir programcı için önemli olan istatistiktir.

16
Bugüne kadar 10 iş yaptıysam üçü yayından kalktı. İstatistiksel olarak yüzde 50-60 başarı söz konusu. Bu da şu anda yeterli görünüyor.

17
Ama bugüne kadar, en kısa sürede yayından kalkan işim bu oldu. Daha önceki rekorum 20 bölümdü.

18
Diziden kareler...

19
20
21
22

YORUMLAR
500

Son Dakika İlker Aksum: Dizimiz Tabiri Caizse Zortladı - Son Dakika Magazin


Advertisement