İnanılmaz Ama Gerçek! - Son Dakika

İnanılmaz Ama Gerçek!

09.11.2010 15:12

1
Kayseri'de karın ağrısı şikâyetiyle hastane giden bir kadının böbreğinden 13 santimetrelik, bir kilo 200 gram ağırlığında ve elma büyüklüğünde taş çıktı. Taşın büyüklüğü doktorları bile şaşırttı.

2
On yıldır böbreğindeki taştan habersiz yaşayan Aysel Yiğit (45) karın ağrısının şiddeti artınca Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Doktorların araştırmaları sonucu böbreğinde taş olduğu belirlenen Aysel Yiğit, hemen ameliyathaneye alındı.

3
Maddi imkânsızlıklar yüzünden hastaneye gidemediğini belirten Taş, en son çalıştığı pastanede şiddetli karın ağrısı geçirince işyerinden izin alarak hastaneye geldiğini söyledi. Eşini on yıl önce trafik kazasında kaybeden üç çocuk annesi Aysel Yiğit'in bir saat süren ameliyatın ardından sol böbreğinde bulunan 13 santimetre büyüklüğündeki taş başarılı bir şekilde alındı.

4
Ameliyatı gerçekleştiren Üroloji Kliniği Operatörü Dr. Erkan Ölçücüoğlu, "Bu kadar büyüklükte bir taş çok nadir görülmektedir. Hastamız üç gün önce karın ağrıları nedeniyle bize başvurdu. Yapılan tenkitlerinin ardından böbreğin ön ve iç kısmındaki taşın giderek dışarı taşmaya başladığını fark ettik. Hastanın on yıldır şikâyetleri varmış ve taş bu boyutlara gelmiş." dedi.

5
6
7
8
9

YORUMLAR
500

Son Dakika İnanılmaz Ama Gerçek! - Son Dakika


Advertisement