İnanmakta Güçlük Çekeceğiniz 11 Akıl Almaz Olay - Son Dakika

İnanmakta Güçlük Çekeceğiniz 11 Akıl Almaz Olay

1
Bruce Lee, son filmi "Ölüm Oyunu"nda, filmde kullanılan bir silahın içine konan gerçek kurşunla ölen bir aktörü canlandırmıştı.
Bruce Lee, son filmi Ölüm Oyununda, filmde kullanılan bir silahın içine konan gerçek kurşunla ölen bir aktörü canlandırmıştı.

Lee'nin oğlu Brandon ise, "The Crow" filminin çekimleri sırasında, içinde gerçek kurşun bulunan bir film silahıyla vurularak öldü. Daha da tuhaf olan ise, "Dragon: The Bruce Lee Story" isimli biyografi filminde, Lee'yi öldüren bir iblisin Brandon'ı öldürmek için hazırlandığının söylenmesiydi ve bu film çekildiğinde Brandon henüz ölmemişti...

2
Frano Selak, "dünyanın en şanslı adamı" olarak anılıyor.
Frano Selak, dünyanın en şanslı adamı olarak anılıyor.

Selak, buz tutmuş nehre uçan bir trenden sağ kurtuldu. Bir uçaktan atılan Selak, ot yığının üzerine düştü. Nehre uçan otobüsteki 4 yolcu boğulurken, Selak kazadan sağ çıktı... Yanan bir arabadan da canlı çıkmayı başaran kahramanımıza otobüs çarptı ve o yine ölmedi. Olay bununla da bitmedi: Selak'a bir kamyonun kendisine çarpması sonucu 91 metrelik bir uçuruma düştü... Sonuç yine aynı. Daha sonra hayatında ilk kez bir piyango bileti alan Selak, büyük ikramiyeyi kazandı. Parasının büyük kısmını ise bağışlamayı tercih etti.

3
Jason ve Jenny Cairns-Lawrence çiftinin tatilleri hep felaketlere denk geldi.
Jason ve Jenny Cairns-Lawrence çiftinin tatilleri hep felaketlere denk geldi.

Çift, 11 Eylül 2001 saldırıları sırasında New York'ta, 7 Temmuz 2005'te bombaların patladığı Londra'da ve 2008'deki terör saldırılarının gerçekleştiği Bombay'da tatildeydi.

4
Son 7 Amerikan başkanından 5'i solak.
Son 7 Amerikan başkanından 5i solak.

Bu oldukça tuhaf; çünkü ABD'de solaklar nüfusun yalnızca%10'unu oluşturuyor. Daha da tuhafı,son 20 yıldaki neredeyse tüm başkanlık yarışlarının solak adaylar arasında yapılmış olması: Barack Obama - John McCain, Bill Clinton - Bob Dole, George H. W. Bush - Ross Perot.

5
Wilmer McLean, Amerikan İç Savaşı kapısının önünde başlayınca taşınmaya karar verdi.
Wilmer McLean, Amerikan İç Savaşı kapısının önünde başlayınca taşınmaya karar verdi.
İki Bull Run Muharebesi de, Wilmer McLean'in evinin ön bahçesinde oldu... Ancak, savaş onu yeni evinde de rahat bırakmadı. General Lee, Wilmer McLean'in yeni evinin oturma odasında teslim oldu ve savaş böylece sona erdi.

6
1975'in Temmuz ayında Erskine Lawrence Ebbin isimli bir adam mobiletini sürerken, bir taksinin kendine çarpması sonucu hayatını kaybetti.
1975in Temmuz ayında Erskine Lawrence Ebbin isimli bir adam mobiletini sürerken, bir taksinin kendine çarpması sonucu hayatını kaybetti.

1974 yılının Temmuz ayında, Erskine'in erkek kardeşi Neville de aynı sokakta, aynı mobileti sürerken, içinde aynı yolcuyu taşımakta olan aynı taksinin kendisine çarpması sonucu ölmüştü... İki erkek kardeş de öldüklerinde 17 yaşındaydı.

7
New York Yankees'in 2001 yılındaki mağlubiyetinden sonra, takımın oyuncularından Enrique Wilson, uçuş saatini değiştirdi.
New York Yankeesin 2001 yılındaki mağlubiyetinden sonra, takımın oyuncularından Enrique Wilson, uçuş saatini değiştirdi.

Wilson'ın şans eseri binmediği uçak, Belle Harbor'da düştü ve kazadan sağ çıkan olmadı.

8
Violet Jessop, hem Titanic'te, hem de Titanic'in kardeş gemileri Olympic ve Britannic'te görev yaptı.
Violet Jessop, hem Titanicte, hem de Titanicin kardeş gemileri Olympic ve Britannicte görev yaptı.

Olympic başka bir gemiyle çarpıştı, Titanic bir buzdağına çarptı ve Britannic'te ise bir mayın sebebiyle patlama yaşandı. Violet, üç kazadan da sağ çıktı.

9
Başkan katilinin kardeşi, başkanın oğluyla karşı karşıya

Başkan katilinin kardeşi, başkanın oğluyla karşı karşıya</p><p>

Abraham Lincoln'ü öldüren suikastçi John Wilkes Booth'u kardeşi Edwin Booth, 1864 yılında bindiği tren hareket ettiğinde, bir adamın bir araba tarafından ezilme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu fark etti. Hemen trenden inen Edwin Booth, adamı yakasından çekerek kurtardı. Kurtardığı adam ise Abraham Lincoln'ün oğlu Robert Lincoln'den başkası değildi.

10
Astronot Neil Armstrong ve John Glenn... İkisi de Ohiolu.
Astronot Neil Armstrong ve John Glenn... İkisi de Ohiolu.

Ohio'dan bugüne kadar 25 astronot çıktı. Bu astronotlar, 78 uzay uçuşunda ve aya yapılan 3 yolculukta görev yaptı ve uzayda toplamda 22.000 saat geçirdi.

11
John Adams ve Thomas Jefferson, aynı gün öldü: 4 Temmuz 1826; yani Bağımsızlık Bildirisi'nin imzalanmasının 50. yıldönümü...
John Adams ve Thomas Jefferson, aynı gün öldü: 4 Temmuz 1826; yani Bağımsızlık Bildirisinin imzalanmasının 50. yıldönümü...

Adams'ın söz sözleri, Jefferson'ın kendisinden uzun yaşaması hakkındaydı. Ancak, Jefferson ondan önce ölmüştü.

Haber Yayın Tarihi: 17.05.2017 10:09

Son Dakika İnanmakta Güçlük Çekeceğiniz 11 Akıl Almaz Olay - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü İntikam almak isteyen çalışan, amirinin kahvesine kimyasal madde koydu Kimi partnerinin kalçalarına dokundu kimi konuğunun pantolonunu indirdi! İşte Türk televizyon tarihinden 12 skandal an Asırlık sır bir türlü çözülemiyor! Bu adada herkes 100 yıldan fazla yaşıyor