Son Dakika Haberleri: İngiltere'de Bir Kadın Çöpü Sanata Dönüştürdü

İngiltere'de Bir Kadın Çöpü Sanata Dönüştürdü

6 yıl önce

1
İngiltere'de bir kadın, geri dönüşüm malzemeleri ile ilgili yazdığı bir tez sonrası çöpe atılmış olan eşyaları değerlendirmeye karar vererek kırık oyuncak, süs eşyaları gibi malzemeler ile dünyaca ünlü isimlerin resimlerini yapmaya başladı.
2
Eski eşyaların bulunduğu dükkanları gezen ve işe yaramayan malzemeleri toparlayarak resimler yapan kadın, bugüne kadar Mandela, David Beckham, Kraliçe Elizabeth, ve Mona Lisa tablosu gibi dünyaca tanınmış kişilerin ve eserlerin resimlerini yaptı.
3
55 yaşındaki kadın 2006 yılında geri dönüşüm ile ilgili bir tez yazdığını ve daha sonra kullanılmayan, çöp olan malzemeleri kullanarak bu tarz sanat eserleri yapma fikrinin aklına geldiğini ifade etti.
4
İngiliz kadın, o günden sonra da birçok ünlü ismin resmini yaptığını söyledi.
5
İşte çöpün sanata dönüştüğü o eserler...
6
7
8
9
10


Haber Yayın Tarihi: 10.03.2014 11:18 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kalça kaldırma ameliyatı için Türkiye'ye gelen İngiliz turistin başına gelmeyen kalmadı! Helikopter turunda tesadüfen gördü! İzlanda'da 50 ceset kıyıya vurdu 29 yaşındaki gençten skandal itiraf: Yaşlı kadınlarla birlikte olarak haftada 56 bin TL kazanıyorum Instagram'dan gurur verici Türkiye paylaşımı! Bakın fotoğrafı kim çekti Dünyada sadece Türkiye'de var! Gören hayrete düşüyor