İngiltere'nin En Şanslı Şanssız Adamı - Son Dakika

İngiltere'nin En Şanslı Şanssız Adamı

7 yıl önce

Kendisini “İngiltere'nin en şanslı şanssız adamı” olarak tanımlayan 25 yaşındaki Matthew Hawskley'in başına gelmeyen kalmadı...

1
Kendisini “İngiltere'nin en şanslı şanssız adamı” olarak tanımlayan 25 yaşındaki Matthew Hawskley'in başına gelmeyen kalmadı.
2
Başına gelmedik kalmayan Hawskley'in inanılmaz hikayesi 2011 yılında geçirdiği bir kazayla başladı.
3
Hawskley arkadaşlarıyla dalış yapmak için gittiği İrlanda'da suyun derinliğini ayarlayamayıp kayalara çarpınca boynunu kırdı.
4
Yaralanma genç adamın dört kez kalp krizi geçirmesine ve komaya girmesine neden oldu.
5
Hawksley hastanede yatarken süper virüs olarak da bilinen ve pek çok antibiyotiğe dayanıklı MRSA virüsü kaptı, sonra da zatürreye yakalandı.
6
Virüslerle savaşırken Hawskley'in vücudunda bulunan bir yumruyu test eden doktorlar genç adamın testis kanseri olduğunu ortaya çıkardı.
7
Hawksley, “Geçirdiğim dalış kazasının ardından komadan çıktığımda sadede siyah beyaz şekiller görebiliyor ve konuşamıyordum. Tamamen felçliydim. Doktorlar aileme bir daha konuşamayacağımı ve hayatımı çenemle kontrol ettiğim bir tekerlekli sandalyede geçirmek zorunda kalacağımı söyledi. Birkaç ay sonra ilk adımımı attım” dedi.
8
Ancak tam her şeyi atlattığını düşündüğü anda önce hastalık kapan sonra da testislerinde bir tümör bulunan Hawksley, “Her şey bitti zannederken kanser olduğumu öğrenmek gerçekten zorlu bir süreçti.' diyerek sözlerini noktaladı.
9
Yeniden sağlığına kavuşan Hawksley kanser hastaları yararına bir triatlona katılmayı planlıyor.

Haber Yayın Tarihi: 12.05.2013 01:26 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Doğasıyla büyüleyen Sicilya adası mafya tarihi ile ürkütüyor 5 bin yıllık keşif! Dünyanın en eski kılıcı Malatya kökenli çıktı! Analar ağladı, gökyüzü ağladı! Şehitlerimiz sonsuzluğa uğurlanıyor Gören telefona sarıldı! Aç kalan dağ keçileri sürü halinde şehre indiler Karşılarına çıkmak istemezsiniz! İşte ülkelerin en korkulan özel birlikleri