İnsan Sağlığına Zararlı Olan 10 Yiyecek - Son Dakika

İnsan Sağlığına Zararlı Olan 10 Yiyecek

13.04.2018 08:17

Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre insan sağlığı için zararlı 10 yiyecek açıklandı. İşte günlük hayatınızda sıklıkla tükettiğiniz zararlı 10 yiyecek türü…

1
Fıstık:
Fıstık:
Toplam nüfusun yüzde birinin fıstık alerjisi var. Ölümle sonuçlanan alerji vakalarının büyük bölümü fıstıktan kaynaklanıyor.

2
Kahve:
Kahve:
İçeceği elde edilen bu bitki, kalp krizine yol açmasının yanı sıra, uyuma zorluğu ve dişlerde sararmaya yol açıyor.

3
Dondurulmuş gıda:
Dondurulmuş gıda:
Bu tür gıdaların dondurulma işlemleri esnasında zararlı organizmaların üremesinden dolayı mide ve bağırsak hastalıkları meydana geliyor.

4
Çiğ yumurta:
Çiğ yumurta:
İçinde bulunabilecek zararlı salmonella mikrobu nedeniyle hastalıklara yol açıyor.

5
Ton balığı:
Ton balığı:
Dünyanın en çok tüketilen balıklarından olmasına rağmen çok fazla yenildiğinde sinir sistemine zarar vererek kalp hastalıkları riskini artırıyor.

6
Hamur işi:
Hamur işi:
Bu tür yiyecekler kolesterol dengesini bozuyor.

7
Hazır çorba:
Hazır çorba:
Toz haline getirilmiş, defalarca işlem görmüş, içinde çok fazla katkı maddesi bulunan hazır çorbalar kansere neden oluyor.

8
Yeşillik:
Yeşillik:
Ispanak, roka, marul, lahana, kıvırcık salata gibi yeşilliklerin iyi yıkanmaması bağırsak bakterilerine davetiye çıkarıyor.

9
Rus salatası:
Rus salatası:
İçinde bulunan mayonezin asit (sirke ve ya limon suyu) kullanılarak yapılması, gıda kaynaklı hastalıklara neden oluyor.

10
Ackee meyvesi:
Ackee meyvesi:
Batı Afrika ve Jamaika'da yetişen meyve kesildikten sonra kabuğunun kırmızıya dönmesi beklenmezse koma veya ölüme yol açabiliyor.

Son Dakika İnsan Sağlığına Zararlı Olan 10 Yiyecek - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Koronavirüse yakalanan Hadise'den haber var! Mutfaktan çıkmıyor Sivaslılar'dan kangal sayısını ikiye çıkaran Adriana Lima'ya çağrı: Üçüncüsü bizden olsun Bir ay içinde hamile bıraktığı 6 kadınla yan yana gelip poz verdi Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimse vefat etmedi! Sırrı iki şeyde saklı Çok şaşıracaksınız! Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki içi altın dolu mağara bakın neredeymiş