Son Dakika Haberleri: İnsan ve Hayvan Dışkısından Yapılan 8 Yiyecek

İnsan ve Hayvan Dışkısından Yapılan 8 Yiyecek

3 yıl önce

Evet kulağa pek hoş gelmiyor ama bunların hepsi %100 gerçek bilgi. İşte insan ve hayvan atıklarından yapılan 8 besin...

1
KOPİ LUWAK
KOPİ LUWAK
Dünyanın en pahalı kahvesi Kopi Luwak, palmiye misk kedisinin dışkısından üretiliyor. Kahveyi yiyen misk kedisi midesinde fermantasyona uğratıyor ve dışkılıyor. Dışkıları özenle toplanıp temizleniyor. Böylece eşsiz lezzetini alıyor.

2
YEŞİL ÇAY
YEŞİL ÇAY
Dünyanın en pahalı yeşil çayı, nesli tükenmekte olan pandaların gübresinden yapılıyor. Nasıl mı? Pandalar yabani bambuları yerler ve yedikleri bambuların sadece %30'unu emerler. Geriye kalan %70 dışkılanır. Temizlenir ve yeşil çaya dönüştürülür. Çinli bir girişimci bu özel yeşil çayın fincanını 200 dolara satıyor.

3
UN, KONO KURO
UN, KONO KURO
Sankt Gallen Brewery'nin pek beğenilen bu Japon birası aslında farklı bir yapım aşamasına sahip. Önce fillerin yiyip dışkıladığı kahve çekirdeklerinden yapılıyor. Kapağı açıldığında hemen bitirilmesi gerekiyor. 35 gramı 100 dolara satılıyor.

4
BAL
BAL
Pek çok kimse balı, arıların dışkısı zanneder. Yanlış olsa da bakın yine çok doğru bir yerden çıktığı söylenemez. Arılar ağızlarıyla aldıkları besinleri, göğüsleri boyunca uzanan yemek borusu vasıtasıyla kursaklarına ulaştırırlar. Arılar vücutlarının ihtiyacı için sarf edecekleri besin maddelerini ise bir miktar daha kursaklarında tutarak, özel salgıları ile onu bala dönüştürürler. Daha sonra ağızdan salgılarla dışarıya doğru aktarırlar. Sonuç olarak özel salgı dediğimiz şey; arının kusmuğudur.

5
SOSİS
SOSİS
Komple bir şekilde kesilen hayvanlar, parçalandıktan sonra makinelerle ezilerek önümüze sunulmaktadır. Beyin, bağırsak, bacak ve hayvanın dışkıları da dahil. Araştırmacılar sosis içerisinde pek çok hayvan dışkısı tespit etmiştir. Üreticiler, ilaçlar vasıtasıyla tadını bastırıyorlarmış. Sosis içerisinde 43'e yakın farklı dışkıya rastlanmış. Öyle ki katkı maddesi olarak bebek dışkısına bile kullanılıyormuş...

6
TÜKÜRÜK FERMANTELİ BİRA
TÜKÜRÜK FERMANTELİ BİRA
İnsan tükürüğünün fermantasyona sahip olan enzime sahip olduğunu biliyor muydunuz? Ağızda bulunan enzimler nişaştanın biraya dönme sürecini hızlandırıyormuş. Şimdi gelelim "eee tükürüklü bira içilir mi?" sorusuna. Bu birayı yapanların dediğine göre tükürükle mayalanan ve püre haline gelen malzeme daha sonra uzun süre kaynatıldığı için herhangi bir sorun çıkarma olasılığı yokmuş.

7
BALUT
BALUT
Filipinler'de rağbet gören içinde ördek fetusu olan yumurta. İçerisinde canlı ördek yavrularının olduğu, yumurtalar kaynatılıyor ve servis ediliyor.

8
TTONGSUL
TTONGSUL
İnsan dışkısından yapılan Kore yapımı bir içki. Nadiren yapıldığı için oldukça pahalı. Sağlığa yararlı olduğu ve kemiklere iyi geldiği söyleniyor. Bu içkinin sadece %9'u alkolden oluşuyor.Haber Yayın Tarihi: 05.09.2017 10:14 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!