İnsanlık Ölmemiş Dedirten Hikayeler - Son Dakika

İnsanlık Ölmemiş Dedirten Hikayeler

29.07.2017 07:54

Hep insanlığın kötüye doğru gittiğinden yakınır ve artık "insanlık yok" deriz. Haberler bile hep kötü, hep olumsuz çok haklısınız. Ama şimdi size yaşama dair öyle örnekler göstereceğiz ki tebessüm edeceksiniz...

1
HAYVANLAR SUSUZ KALMASIN DİYE HER GÜN TANKERLE SU GÖTÜRÜYOR
HAYVANLAR SUSUZ KALMASIN DİYE HER GÜN TANKERLE SU GÖTÜRÜYOR
Bu adamın adı Patrick Kilonzo Mwalua, lakabı ise 'sucu adam'.

2
Kenya'da yaşayan Patrick her gün saatlerce uzaklıkta olan Tsavo West Ulusal Parkı'na gidip sıcaktan bunalan hayvanlara su veriyor.

3
Her gün hayvanlara yaklaşık 10bin litre su taşıyan adam, hayvanları çok sevdiğini, bu yüzden her gün kilometrelerce yolu onlara su taşıyabilmek için gittiğini söyledi.

4
5
6
7
8
DİLENCİ ÇOCUKTAN İNSANLIK ÖLMEMİŞ DEDİRTEN HAREKET!
DİLENCİ ÇOCUKTAN İNSANLIK ÖLMEMİŞ DEDİRTEN HAREKET!

Kenya'nın başkenti Nairobi'de yaşayan John Thou, eskiden araçların sıkça geçtiği yolların kenarında dilencilik yapıyor ve kırmızı ışıkta araçların yanlarına yaklaşıp para istiyordu. Onu gören sürücüler çocuğun hırsız olduğunu düşünüyorlardı. Ancak John Thuo hırsız olmadığını ve altın gibi bir kalbi olduğunu herkese gösterdi.

9
Bir gün çocuk yine bir aracın yanına yaklaştı ve para istedi. Aracın içine baktığında gördüğü karşısında şaşırıp kaldı. Araç sürücüsü oksijen tankıyla nefes alıyordu. Sürücünün adı Gladys Kamande'ydi. 32 yaşındaki kadın John'a akciğerlerinin iflas ettiğini, düzgün nefes alamadığını ve bu nedenle oksijen tankı kullandığını söyledi.

10
John işte o sırada inanılmaz bir şeyin farkına vardı. Hayatta yoksul olmaktan çok daha kötü şeyler vardı. Tıpkı arabası olan ancak sağlığı kötü durumda olan bu kadın gibi. Gözyaşlarına boğulan John, o gün topladığı bütün parayı Gladys'e vermeyi teklif etti. O esnada bir başka sürücü yaşananlara tanık oldu ve fotoğraf çekti.

11
Sürücünün internette paylaştığı hikâye ve fotoğraflar hızla yayıldı. Birkaç gün içinde gelişenler hem John hem de Gladys'in hayatını değiştirdi.

12
Sosyal medyada tanımasının ardından John sokaklardan kurtarılıp bir aile tarafından sahiplenildi. Onu evlat edinen Nissy Wambugu aynı zamanda çocuğun okumasını için hemen okula yazdırdı. John'un yapmış olduğu sayesinde hem Gladys'in hayatı kurtuldu hem de John'un. Artık kendisini seven bir annesi ve sıcak bir yuvası var.

13
YARI FELÇLİ HASTAYA BİR BEBEKMİŞ GİBİ YEMEK YEDİREN HOSTES
YARI FELÇLİ HASTAYA BİR BEBEKMİŞ GİBİ YEMEK YEDİREN HOSTES

Olay Çin'de Hainan Havayolları iç hatlar uçuşunda meydana geldi. Yolculara uçuş sırasında yemekleri dağıtıldı. Yolcular yemeklerini yerken uçuş görevlisi Fan Xuesong'un gözüne bir yolcu takıldı. 71 yaşındaki felçli hasta yemek yiyebilmek için kaşığı tutmaya çalışıyor ama yapamıyordu. Felci nedeniyle yemeğini yiyemeyen yaşlı adamı görünce yardımcı olmak isteyen Fan Xuesong, dizlerinin üstünde durarak, ona yemek yedirmeye başladı.

14

Hostesin bu yardımseverliğine karşı duygulanan yaşlı adamın gözyaşları sel oldu. Hostes bir yandan yemek yedirmeye çalışırken bir yandan da adamın gözyaşlarını bir mendille sildi. Yolcu da hostes de ağlıyordu. Yürekleri sızlatan bu duygusal ana tanıklık eden uçağın yolcuları ise bu anı fotoğraflamak istedi.

15
Bu dokunaklı anın fotoğrafları kısa sürede sosyal medyada milyonlara ulaştı. Gazetecilere konuşan hostes Fan Xuesong, "Ona akşam yemeğini yedirmek istediğimi söylediğimde, yaşlı adam aniden ağlamaya başladı. Pirinç verdim ama ona çok sert geldiği için çiğneyemedi. Bu yüzden ona daha rahat yiyebilmesi için noodle getirdim" dedi.

16
Şu an Çin'de Fan Shenyang'dan övgüyle bahsediliyor. Bay Niu ise, yerel gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bana yemeğimi yedirmeye başladığında ağlamaya başladım. O ise göz yaşlarımı ve burnumu sildi. Kızın adını bilmiyorum ama tekrar teşekkür ederim" diyor.

17
KİMSENİN YAŞAMADIĞI EVİN DUVARINA 'ELBİSE İHTİYACI OLAN ALSIN' NOTU BIRAKTI
KİMSENİN YAŞAMADIĞI EVİN DUVARINA ELBİSE İHTİYACI OLAN ALSIN NOTU BIRAKTI
Aydın'ın Çine İlçesi'nde, atıl durumdaki müstakil bir evin duvarına çeşitli giyecekler ve ihtiyaç sahiplerinin çekinmeden alması için, 'Elbise isteyen alsın' notu bırakıldı.

18
Yeni Mahalle, 339. Sokak köşesindeki kimsenin yaşamadığı bir evin duvarına çivi çakılarak asılan giyecekler ve 'Elbise isteyen alsın' yazısını kimin bıraktığı bulunamadı.

19
BİR İYİLİĞİN İNANILMAZ KARŞILIĞI
BİR İYİLİĞİN İNANILMAZ KARŞILIĞI

Xiong Shuihua 54 yaşında çinli bir işadamı.

20
Milyoner adam Çin'in Xinyu kentinde, Xiongkeng adlı bu köyde yoksulluk içinde böyüdü.

21
Çinli adama çocukluğu ve gençliği boyunca köy halkı yardım etti.

22
Shuihua ilerleyen yıllarda çok zengin oldu ve yıllar sonra köyünü yıkmak için geri döndü.

23
Çinli milyoner, doğup büyüdüğü 72 hanelik köyü dozerlerle yıktı ve asıl hikaye bu noktadan sonra başladı.

24
Milyoner işadamı Xiong Shuihua hayrına doğduğu köyü yıkarak lüks villalar yaptırdı.

25
Çelik sektöründe milyonlar kazanan Shuihua, köydeki 72 aileye yaptığı lüks villaları bedavaya verdi.

26
Kendisine en çok yardım eden 18 aileye özel villalar yaptıran iş adamı, harap haldeki köyün çehresini tamamen değiştirdi.

27
Köyde yaşlı ve düşük gelirliler için 3 öğün bedava yemek servisi verilmeye başlandı.

28
Shuihua, “Harcayabileceğimden çok para kazandım ve köklerimi unutmak istemedim” dedi.

29
Milyoner işadamı Xiong Shuihua, "Nasıl harcayacağımı bilmediğimden fazla para kazandım ve köklerimi unutmadım. Her zaman borçlarımı öderim ve gençlik yıllarımda bana yardımcı olan insanlar ve aileme borcumu ödediğime emin olmak istedim" şeklinde konuştu.

30
103 YAŞINDAKİ ADAMIN OĞLUYLA SON ANLARI

103 YAŞINDAKİ ADAMIN OĞLUYLA SON ANLARI </p><p>
31
SEL FELAKETİNİN ARDINDAN KÖPEĞİNİ BULAN KADIN
SEL FELAKETİNİN ARDINDAN KÖPEĞİNİ BULAN KADIN
32
YÜRÜYEMEYEN ANNESİNİ DENİZE GETİREN KADIN
YÜRÜYEMEYEN ANNESİNİ DENİZE GETİREN KADIN
33
BABA ve OĞUL YILLAR SONRA BERABER
BABA ve OĞUL YILLAR SONRA BERABER
34
ÇOCUK HASTANESİNİN PENCERELERİNİ TEMİZLEYEN SÜPER KAHRAMANLAR
ÇOCUK HASTANESİNİN PENCERELERİNİ TEMİZLEYEN SÜPER KAHRAMANLAR
35
RIO DE JANERIO'DA KİMSESİZ KIZA KENDİ TERLİKLERİNİ VEREN ADAM
RIO DE JANERIODA KİMSESİZ KIZA KENDİ TERLİKLERİNİ VEREN ADAM
36
2 ARKADAŞ HENDEĞE DÜŞEN KÖPEĞİ KURTARIYOR
2 ARKADAŞ HENDEĞE DÜŞEN KÖPEĞİ KURTARIYOR

Son Dakika İnsanlık Ölmemiş Dedirten Hikayeler - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

18 yaşındaki modele sahte ajans şoku! Kamera karşısında soyunmasını istediler Katıldığı programı terk etmesiyle gündem olan Şevval Şahin'in estetiksiz hali yeniden dillere düştü Milyonların içinde yüzen Ronaldo'nun kız arkadaşı geçmişiyle yürek burktu: İnsanlara yemek almaları için yalvardım Babası Instagram'ını kapattırmıştı! Coşkun Sabah'ın kızı bomba gibi geri döndü Mide bulandıran olay! 37 yaşındaki sapık, tavuk ve civcivlere tecavüz etti