Instagram'da Takipçi ve Beğeni Kazanmanın 10 Altın Kuralı - Son Dakika

Instagram'da Takipçi ve Beğeni Kazanmanın 10 Altın Kuralı

3 yıl önce

Evet şimdi söyleyin bakalım. Aranızda daha fazla takipçi ve ‘beğeni' istemeyen var mı? İşte başarılı profil için uygulamanız gereken 10 kural…

1
Dijital dünya hepimizi pençesinin içine almışken, fotoğraf paylaşmak yerine çok O fotoğrafın, ne kadar beğeni alacağını düşünür olduk. Peki, sosyal medyanın krallarından Instagram'da takipçi ve beğeni kazanmanın yolu ne? Gelin bunu ünlü isimlerin sosyal medya danışmanı Uğur Haklı'dan öğrenenlim:

2
Günde 3 fotoğraf!
Günde 3 fotoğraf!
Arka arkaya fazla paylaşım yapmayın. Takipçiler bunu sevmez. Günde en fazla üç öğün yeter!

3
Hashtag'ler!
Hashtagler!
Paylaşımlarınızla ilgili ve güncele odaklanmış hashtag'ler daha hızlı dikkat çekmenizi sağlar.

4
Instastory!
Instastory!
Yani ‘Instagram hikayeleri' günde ortalama 100 milyon kullanıcı tarafından görüntüleniyor. Instagram hikayelerinizi fırsata dönüştürün. Mutlaka yer bildirimi yapın.

5
Filtrede eşitlik
Filtrede eşitlik
Her fotoğrafta aynı filtreyi uygulayın. Görsel bütünlük kaliteyi artırır.

6
Hesapları bağlayın!
Hesapları bağlayın!
Instagram'dan paylaştığınız fotoğrafları hem Twitter hem de Facebook'ta aynı anda paylaşmanız takipçi sayınızı olumlu etkileyecek.

7
Destek Ünitesi
Destek Ünitesi
Afterlight, Snapseed, VSCO, Colorstory ve Facetune gibi uygulamalar fotoğraflarınıza kolayca profesyonel çekim havası vermenizi sağlar.

8
"Yine mi" dedirtmeyin!
Yine mi dedirtmeyin!
Paylaştığınız fotoğrafların içeriklerine dikkat edin. Sürekli sevgilinizi ya da bebeğinizi paylaşmayın!

9
Like'a like!
Likea like!
Kural net: Beğenmezseniz beğenilmezsiniz.

10
DE-MO-DE!
DE-MO-DE!
Geçen sezonda kalmayın, kendinizi güncelleyin. Ördek dudaklar, plajdaki ayaklar, yediğimiz yemekler, ayna selfie'leri, kolajlar ve özlü sözler tarihin çöplüğünde!

11
ZAMANLAMA HER ŞEYDİR!
ZAMANLAMA HER ŞEYDİR!
Paylaşım için gün ve saat çok önemli! Instagram'ın ideal saat ve günleri her ay yeniden hesaplanıyor. Bu hafta like'larınızı yükseltmek istiyorsanız zaman çizelgesine göz atın.

12
13

Haber Yayın Tarihi: 12.06.2017 07:46 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Aşk Adası'nın fenomen yarışmacısı Paige Turley, kırbaçla kucak dansı yaptı! Sevgilisini öldüren Hintli genç cinayeti canlı yayında itiraf etti Adanalı dizisinin Pınar'ı Tuğçe Özbudak, estetikle bambaşka birine dönüştü! Son hali şoke etti Düğünde rezalet! Sapkın damat garson kıza cinsel istismarda bulundu Kubilay Aka'nın cinsel içerikli mesajlarını ifşa eden Beyza Güneş'in iddialı pozları olay oldu!

Son Dakika Haberleri