Instagram'ın Fenomenlerinden Son Moda: Haberim Yokmuş Gibi Çek! - Son Dakika

Instagram'ın Fenomenlerinden Son Moda: Haberim Yokmuş Gibi Çek!

1
Sosyal medyanın en gözde paylaşım aracı Instagram'ı yeni bir akım, kelimenin tam anlamıyla "sallıyor." Bu akımı yaygın deyimiyle "haberim yokmuş gibi çek" akımının bir versiyonu olarak kabul edebiliriz.

2
Profesyonel fotoğrafçılara sorarsanız bu pozu verenler sanki biraz önce yere düşürdükleri lenslerini arıyormuş gibi görünüyorlar. İşte o ilginç akımın hikayesi.

3
Burada amaç doğal görünebilmek. Sanki kameraya poz vermemişler de objektifin arkasındaki kişi onları öyle bakışlarını yere indirip düşünürken yakalayıp görüntülemiş gibi...

4
Bu yeni akımın takipçisi olan Instagram kullanıcıları özellikle de kendilerinin göründüğü pozlarda, bakışlarını yere doğru indirip poz veriyorlar.

5
Oysa gerçek öyle değil. Bu akımın takipçileri fotoğrafları çekilene kadar bakışlarını yere doğru yönlendirip sonra da büyük ihtimalle cep telefonuna doğru koşup nasıl göründüklerini kontrol ediyorlar. Gerekirse aynı pozu tekrarlıyorlar.

6
Bu halleriyle de sanki yere düşürdükleri bir şeyi arıyor gibi bir görüntü ortaya çıkıyor. Bu akımın önde gelen uygulayıcıları arasında internet dünyasında ünlü olanlar da var.

7
Özellikle de blog yazarları Devin Brugman, Inka Williams, Elyse Knowles bunlardan bazıları.

8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26

Haber Yayın Tarihi: 21.02.2017 11:59

Son Dakika Instagram'ın Fenomenlerinden Son Moda: Haberim Yokmuş Gibi Çek! - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

TV yıldızı Megan Barton Hanson 'Sizin gözünüzde nasıl göründüğümü merak ediyorum' diyerek çıplak pozunu paylaştı Çocuk kanalında büyük rezalet: Yetişkinler çocukların önünde soyundu Doğanın aşka düşmüş hali! Kalpli pembe göle dönüşen 2 bin yıllık antik liman hayranlık uyandırıyor Ayasofya'nın 16 yıllık tatlı bekçisi Gli'den kötü haber! Ayrı bir odada bakılacak Aldatıldığını düşünen kadın, sevgilisine 'Umarım annen canlı yanmayı seviyordur' mesajını attıktan sonra evi ateşe verdi