İntihar Eden Siyasiler - Son Dakika

İntihar Eden Siyasiler

23.05.2013 14:09

Hayatına intihar ederek son veren siyasetçiler..

1
Siyasetçiler, kimi zaman yaptıkları yüzünden kimi zaman da mecbur kaldıkları için intihar ediyor. İşte bugüne kadar hayatına intihar ederek son veren siyasetçiler:
2
Yüksel Menderes: Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Cenevre Üniversitesi "Sciences Politiques" Fakültelerini bitirdi. Belgrad Büyükelçiliği Başkatipliği ve 3.(XIV) Dönem Aydın milletvekilliği yapmıştır. Eski başbakanlardan Adnan Menderes'in oğludur. 1 Mart 1972'de Ankara'daki evinde intihar etmiştir. Kareli bir kağıda yazdığı veda mektubunda "Hayatta kaderin bütün cilveleri beni buldu. Kötü hadiseler karşısında daha fazla tahammül gösteremeyeceğim. Artık yaşama gücümü kaybettim." diye yazmıştır.
3
Cemil Keleşoğlu: 1939-1940 yılları arasında Acıpayam kaymakamlığı, 1954-1955 yılları arasında Denizli ve 1955-1960 yılları arasında Konya valilikleri yapmıştır. Konya valisi iken 1957-1958 yılları arasında aynı zamanda Konya belediye başkanlığıda yapmıştır. 27 Mayıs darbesinde tutuklanarak Yassıada'ya götürülmüş, 14 Temmuz 1960 tarihinde de Yassıada'da intihar etmiştir.
4
İmam Hüseyin İncioğlu: Babası Gaziantep Müdafaasının önde gelen isimlerinden Hüseyin İncioğlu'dur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kaydını yaptırıp 2 yılını tamamlamadan üniversite eğitimini bırakmıştır. 30 Temmuz 2009 tarihinde yatak odasında kendisine ait tabanca ile kafasına bir el ateş ederek intihar girişiminde bulunmuştur.
5
Daniel James: 27 Kasım 1978'de San Francisco belediye binasında Harvey Milk ve dönemin belediye başkanı George Moscone'nun katil zanlısıdır. Mahkemede 5 yıl hapis cezası verilmiştir. Hapiste yattıktan sonra San Francisco'ya geri dönen Dan White, 2 yıl sonra intihar ederek yaşamına son vermiştir.
6
Jiang Qing Wade-Giles: Dörtlü Çete olarak adlandırılan grubun üyesi olan Çinli siyasetçidir. Mao Zedong'un üçüncü karısıdır. Mao'nun ölümünden sonra yargılanarak karşıdevrimci suçlardan ötürü hüküm giymiş, kendini asarak intihar etmiştir.
7
Martin Bormann: NSDAP'nin parti sözcüsü, aynı zamanda da Adolf Hitler'in özel sekreteridir. 1972 yılında Lehrter İstasyonu'nun yapımı sırasında gömülmemiş yani öldürülmüş iki adet ceset bulunmuştur.. Yapılan araştırmalarda iki cesedinde siyanür içerek öldüğü saptanmış, yapılan DNA testlerinden sonra cesetlerden birinin Hitler'in doktoru Ludwig Stumfegger'e diğerinin de Martin Bormann'a ait olduğu tespit edilmiştir.
8
Boris Karloviç Pugo: Letonya asıllı Sovyet siyasetçi ve komünist. Alexander Nevsky Nişanı sahibidir.

1990 – 1991 yılları arasında SSCB İçişleri Bakanıdır. 1991 yılında SBKP Genel Sekreteri Mihail Gorbaçov'a karşı yapılan 1991 Sovyet darbe girişiminde yeralmıştır. Darbenin başarısız olması üzerine önce eşini vurur sonra da kendisi intihar eder. Başarısız darbeden sonra Mareşal Sergey Ahromeyev ile birlikte intihar eden iki kişiden birisidir.

9
Walter Breisky: Avusturyalı siyasetçi ve bir günlüğüne Avusturya şansölyesi olmuştur. 1920 yılında kurulan hükümette İçişleri ve Eğitimden sorumlu devlet bakanı olmuş olup, 1920-1922 yılları arasında yardımcı şansölyelik yanı sıra içişleri ve eğitim bakanlığı yöneticiliği yapmıştır. 1944 yılında intihar etmiştir.
10
Grigori Ordjonikidze: Ordzhonikidze, Stalin ve Mikoyan ile birlikte yarı şaka olarak "Kafkasya hizbi" olarak anılmıştır.

18 Şubat 1937'de öldü. Resmi olarak enfarktüs nedeniyle öldüğü açıklandı, fakat intihar ettiğini de düşünenler var. Nikita Sergeyeviç Kruşçev'in hatıralarına göre, önceki gece "Stalin'in partiye karşı işlediği cinayetleri kabul edemem. Fakat artık bununla mücadele edecek gücüm kalmadı." diye itiraf etmiştir. (EN SOLDAKİ)

11
Roh Moo-hyun:Güney Kore 16. (eski) Cumhurbaşkanıdır. Kamuoyunun yoğun baskısı altında olan Roh bir arkadaşıyla birlikte dağda yürüyeceğini belirterek evinden ayrılmış, Pongwa Dağı'na çıktıktan bir saat sonra da yaklaşık 30 metre yükseklikten kendini aşağı bırakarak intihar etmiştir.
12
Walter Richard Rudolf Hess: Nazi Almanyası'nın önde gelen isimlerindendi. Aralık 1933'den itibaren SS-Ehrenführer (SS onursal lideri) olarak Obergruppenführer formasını giyme hakkına sahipti. Adolf Hitler'in Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi'ndeki vekilidir. Hess, 17 Ağustos 1987 yılında Spandau hapishanesinde intihar ederek yaşamına son vermiştir.
13
Saigo Takamori: Japon samuray, asker ve siyesetçisidir. 1828'de doğmuştur. İyi bir savaşçı olarak yetiştirilmiş olup, Japonya'da İmparator Meiji'nin başlattığı modernleşmeye karşı çıkmıştır. 1877'de Meji'nin ordularıyla savaşıp kaybetmiş ve adetlere uyup harakiri yöntemiyle intihar etmiştir.
14
Adolf Hitler: Avusturya asıllı Alman politikacı, siyasî önder ve devlet adamıdır. 1934'den ölümüne kadar Almanya devlet başkanı olarak görev yapmıştır. 2. Dünya savaşını kaybetmesi ile beraber, eşi Eva Braun'la birlikte intihar etmeye karar vermiştir. Kendilerini bir odaya kapatmışlar ve önce Eva Braun içinde siyanür bulunan bir kapsülü ısırmış, zehir saniyeler içinde etkisini göstermiş ve hemen ardından ise Hitler siyanür kapsülünü ısırıp eş zamanlı olarak tabancayla sağ şakağına ateş etmişir.

Son Dakika İntihar Eden Siyasiler - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement