İntihar Eden Yüzbaşı Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika

İntihar Eden Yüzbaşı Son Yolculuğuna Uğurlandı

23.09.2010 14:58

1
HEYBELİADA'daki evinde intihar eden Heybeliada Deniz Lisesi'nde görevli öğretmen Yüzbaşı Doğan İlhan'ın cenazesi, Sarıgazi Cemevi'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Bazı yakınları İlhan'ın intiharının, amirallere suikast dosyasında ihbar mektubunda adının geçmesiyle ilgisinin olmadığını belirterek, eşinin kendisine boşanma davası açtığını ailevi nedenlerle intihar ettiğini söylediler.
2
Yüzbaşı Doğan İlhan için bugün Sarıgazi Cemevi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene başta Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanı Koramiral Bülent Bostanoğlu, Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Kemalettin Gür ile çok sayıda askeri yetkili, baba Sabri, anne Fatma İlhan, kardeşleri Ahmet ve Cevahir İlhan, Zahide Gürsoy ile çok sayıda yakını katıldı. Babası Sabri İlhan cemevi bahçesinde taziyeleri kabul etti.
3
Törene katılan ve daha önce intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın ağabeyi olan Ahmet Tatar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bu ailevi nedenlerden kaynaklı olarak ve ama gerçekten uzun zamandır süren birtakım malum olaylardan kaynaklı olarak yaşanan yıpranmışlıklar, hassasiyetler böyle müessir olaylara neden oluyor. Çok üzgünüz Doğan'ı yüreğimize kalbimize gömdük. Doğan'ı doğaya verdik inşallah böyle üzücü olaylar tekrar yaşanmaz” dedi.
4
Bazı yakınları Yüzbaşı Doğan İlhan'ın ailevi sorunlar nedeniyle intihar etmiş olabileceğini söylediler. İkinci evliliğini yapan İlhan'ın iki evliliğinden biri 9 aylık biri 9 yaşında Hazal ve Eylül isimli isimli iki kız çocuğunun bulunuyor. İkinci eşi Pınar'ın da Pazartesi günü Heybeliada'ya giderek Doğan İlhan'a, boşanma davası açtığını söylediği, İlhan'ın da bu nedenle intihar ettiği ileri sürüldü.
5

Cenaze namazını kıldıran Cemevi Dedesi Sabri Ülker, cenaze törenine katılan tüm kadınları da cenaze namazını kılmaya davet etti. Anne Fatma İlhan da en önde saf tutarak oğlunun cenaze namazını kıldı. Cenaze namazının kılınmasının ardından gözü yaşlı anne Fatma İlhan, oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutunun açılmasını ve yüzünü son kez görmek istedi. Ancak cemevi dedesi Sabri Ülker, anneye izin vermeyerek toprağa verildiği sırada yüzünü göstereceğini söyledi.

6
Daha sonra tabut yakınlarının omuzunda taşınarak cenaze arabasına konuldu. Kızkardeşi Zahide Gürsoy da cenaze aracına konulan tabutun arkasından“Beni bırakıp nereye gidiyorsun kader arkadaşım, yol arkadaşım?” diyerek gözyaşı döktü. Cenaze törenine katılan askerler cemevi önünde kortej oluştururken son kez arkadaşlarını selamladılar.

Törenin ardından Yüzbaşı Doğan İlhan'ın cenazesi Alemdağ'da Ekşioğlu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

7
8

Son Dakika İntihar Eden Yüzbaşı Son Yolculuğuna Uğurlandı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement