İos 7 İpuçları - Son Dakika

İos 7 İpuçları

08.07.2014 16:28

Apple her yeni iOS sürümüyle birlikte farklı özellikler sunuyor.

1

Büyük ve kalın yazı fontu


Genel>Erişebilirlik kısmından iOS'un yazı fontunu biraz daha değiştirme imkanı var. Burada kullanıcılar isterse büyük metin, kalın metin seçeneklerini aktif hale getirebilirler. Ancak kalın metin için iOS cihazı yeniden başlatmak gerekiyor. Ayrıca düğme şekilleri seçeneği ise menülerde üst kısımlarda geri dönüş veya ileri gibi düğme kısımlarını daha görünür hale getiriyor.Kaynak :
2

Safari sekmeleri


Safari'de sekmelerin kapamak için çarpıya basmanıza gerek yok. Sola kaydırma hareketi sekmeyi kapatabiliyor. Birden çok sekmeyi kapatmak içinse gizli dolaşmayı sağlayan "Özel" seçeneği işe yarayabilir. Özele basınca sekmelerin saklanması veya tamamen kapatılmasına dair seçenek çıkıyor. Buradan tüm seçenekler tek tıklamayla kapatılabilir.

3

Mesaj zamanı


Mesajlar kısmında konuşmaların ne zaman olduğu gizlenmiş durumda. Mesaj baloncukları sola çekildiği zaman saat gözüküyor. Mesaj baloncuğunun üstüne basılı tutunca kopyalama ve daha fazlası seçeneği çıkıyor. Buradan silme, kopyalama işlevleri yapılabiliyor.

4

El fenerini hızlıca kapama


iOS 7'le birlikte sunulan özelliklerden biri de el feneri. Kontrol merkezinden fenere ulaşılabiliyor. Kilit ekranındayken de el feneri kullanılabilir. Ama kilit ekranında fenaeri kapatmak için hızlı bir yol var. Fener yanıkken kilit ekranını hafifçe yukarı kaldırdığınızda fener de kapanıyor.

5

İkiye ayrılan klavye


Aslında iOS'un bu özelliği iPad için geçerli. Sanal klavye ortadan ikiye ayrılabiliyor. Sadece sağa ve sol taraftan tutup çekmek gerekiyor. Bazı kullanıcılara göre klavyeyi böyle kullanması daha kolay.

6

Hesap makinesinde parmakla silme


Hesap makinesinde yanlış girilen sayıyı silmek için C'ye basmaya gerek kalmayabilir. Parmağınızla sağa doğru kaydırdığınız zaman rakam silinebiliyor.

Son Dakika İos 7 İpuçları - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement