İpad Pro Hakkında Her Şey - Son Dakika

İpad Pro Hakkında Her Şey

10.09.2015 15:16

Dün akşam Apple'ın basın lansmanında en çok dikkat çeken cihazlardan biri iPad Pro oldu.

1

Dün akşam Apple'ın basın lansmanında en çok dikkat çeken cihazlardan biri iPad Pro oldu. Uzun zamandır raporlarda ismi geçen tablet, tasarımcıların ilgisini üstüne çeken potansiyele sahip. Tasarımlar oluşturmak dışında, iş için sunumların hazırlanması, 4K video düzenlemesi gibi daha birçok imkan sunuyor.


Kaynak :
2
3

iPad Pro'da 12.9 inç'lik 2732x2048 çözünürlüğünde (264 ppi) ekran var. iPad Air 2'ye oranla ekranı %78 daha büyük. Ekranda 5.6 milyon piksel bulunuyor. Gayet etkileyici bir rakam. Ekranda fotoğraf hizalama adında bir teknoloji kullanılmış. Kısaca bu teknoloji eksen üstü kontrastı iyileştiriyor. Bu işlemin detayları için Apple'ın açıklaması şu şekilde:"Bu işlemde, parlak kızılötesi ışık kullanılarak ince film transistörü (TFT) üzerindeki film kaplamada ve renk filtresinde tek tip bir yüzey elde edilir; böylece ekrandaki sıvı kristal moleküller tam olarak olmaları gereken yerde durabilirler. Moleküllerin daha iyi dizilmesi, ekrana doğrudan baktığınızda kontrastın çok daha iyi görünmesi anlamına gelir."


4

iPad Pro 305.7x220.6x6.9 mm boyutlarında. WiFi modeli 713 g, LTE modeli ise 723 g ağırlığında. WiFi modelinde 32 ve 128 GB'lık depolama alanı seçenekleri sunuluyor. LTE modeli ise 128 GB. 64 bitlik A9X'ten gücünü alan büyük ekranlı canavarda M9 yardımcı hareket işlemcisi, 8 MP ana kamera ve 1.2 MP ön kamera var. Ana kamera 30 FPS'de 1080p video, 120 FPS'de ağır çekim video kaydı yapabiliyor. Ön kamera ise 720p video kayıt imkanı sunuyor.


5

Dev tablette Touch ID eksik edilmemiş. Ancak iPad Pro'nun birkaç farkı daha var. Bunlardan bir tanesi 4 adet hoparlöre sahip olması (Eski raporların iddiaları yine gerçek çıktı). Hoparlör muhafazaları kasanın içine işlendi, bu da ilklerden biri. Apple'ın açıklamasına göre bu yeni çözümle birlikte iPad Pro, önceki iPad'lerin ses tasarımlarına göre %61 daha yüksek ses düzeyi sunuyor. Ayrıca üç kata kadar daha fazla ses çıkışı elde ediliyor. Ayrıca tabletin yatay veya dik konumda olduğunu da algılıyorlar.


6

Cihazda ayrıca Lightning bağlantısı dışında Smart Connector adlı yeni bir bağlantı daha var. Smart Connector dün akşam tanıtılan Smart Keyboard için kullanılıyor. Apple'ın Smart Connector hakkındaki açıklaması da şöyle:"Smart Connector, Smart Keyboard'un iki yönlü iletken kumaşından yararlanan yeni bir arayüz. iPad Pro'nun Smart Keyboard'a güç iletmesini ve Smart Keyboard'daki her bir tuş vuruşunun iPad Pro'nuza gönderilmesini sağlıyor. Üstelik Smart Connector'ı kullanmak inanılmaz kolay. Yazmaya başlamak için, aynen Smart Cover'da olduğu gibi, Smart Keyboard'u da iPad Pro'nuzla hizalamanız yeterli. Yani aklınızdan geçenlerle ekrandakiler arasındaki mesafe şimdi daha da kısa."


7

Gümüş, uzay grisi ve altın renk seçenekleriyle gelen iPad Pro'nun RAM ve pil değerleri ise belli değildi. Fakat Adobe'tan gelen yeni taze bilgilere göre cihazda 4 GB RAM bulunuyor. Apple'a göre tablette 38.5 watt-saatlik pil var. Söylenenlere bakarsak bu pil Wi-Fi üzerinden 10 saate kadar internette gezinmeye, video izlemeye veya müzik dinlemeye izin veriyor. Wi-Fi ve mobil ağ destekli modelde ise hücresel veri üstünden 9 saate kadar internette sörf yapılabiliyor.


8

iPad Pro'nun 32 GB'lık WiFi modeli 799 dolar, 128 GB'lık modeli ise 949 dolar fiyat etiketine sahip. Hücresel veri destekli LTE modeli ise 1079 dolar. Cihaz kasım ayında satışa sunulacak.


9
10

Son Dakika İpad Pro Hakkında Her Şey - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement