İphone 6 Hakkında Söylenenler - Son Dakika

İphone 6 Hakkında Söylenenler

15.11.2013 15:00

Apple, önümüzdeki yıl da iki yeni telefonla karşımıza çıkabilir.

1

Yeni iPhone modelleri için söylentiler ve sızıntılar bir bir geliyor. Biz de bu söylentiler arasında, şimdiye kadar öne çıkanları sizler için derledik.


Esnek ve büyük ekranlı iPhone modelleri 2014'ün ikinci yarısında


Apple, önümüzdeki yılın ikinci yarısı itibarıyla, hatta üçüncü çeyrekte (Eylül muhtemelen) 2 yeni iPhone modelini satışa sunabilir.


Bloomberg'de yer alan bilgilerde; büyük ekranlı ve kavisli ekranlı olmak üzere iki modelden söz ediliyor.Kaynak :
2

Kavisli ekrana sahip iPhone, Samsung ve LG'nin çalışmalarının ardından yeni bir soluk getirebilir. Öte yandan, büyük ekranlı iPhone modeli de artık 4 inç kullanmak istemeyen teknolojiseverleri memnun edebilir.


Ekran boyutları olarak 4.7 inç ve 5.5 inç değerinden bahsediliyor. Ekran büyürken çerçeve oranının da küçültüleceği konuşuluyor.


3
Ek olarak, telefonda yer alacak sensörlerin de artırılacağı ve böylelikle kullanıma göre telefonun sahibini daha iyi anlayabileceği de iddia ediliyor.
4

Gözle takip sistemi, hareket algılayıcı sistem (uMoove)


Samsung'un ekranı takip sistemini biliyorsunuzdur. Baktığınız sürece açık kalıyor, bakmayınca kapanıyor, ayrıca kafa hareketlerinize göre de ekranı üste veya aşağıya doğru kaydırabiliyorsunuz. Benzer bir özellik, belki de daha iyisi, iPhone 6 ile hayatımıza girebilir.


Aylar öncesinde ortaya atılan bir iddiada, Apple'ın yeni gözle takip sisteminin güneş gözlüğü kullanılsa bile ve karanlık ortamlarda olsanız bile sorunsuz şekilde çalışabileceği söyleniyordu.

5

Ortamdaki ışık kaynaklarını algılayarak çekim yapan kamera


iPhone 6'nın 13MP değerde kamerası, ortamdaki ışık kaynaklarını algılayarak buna göre bir parlaklık düzeyi belirleyecek ve gerçeğe en yakın renk tonlarında fotoğraflar çekebilecek. Böylelikle çok açık veya çok koyu renk tonlarıyla karşılaşmak zorunda da kalmayacağız. Yanlış anlamayın, en azından iddialar bu yönde.

6

Mac Fan: Tek elle kullanılabilen ilk phablet olabilir


Japon Mac Fan dergisi, Apple'ın iPhone 6'sının 5 inç değerde ekrana sahip olacağını ve bu ekranın FHD çözünürlük sunan, 440ppi değerinde bir ekran olacağını bildirmişti.

7

Bunların yanında bir de tek elle kullanım iddiasında bulunmuştu, ki bu belki de en önemli iddialardan bir tanesi. Mac Fan, iPhone 6'nın tek elle kullanıma yönelik hazırlanan ilk phablet modeli olabileceğini belirtiyor.

8

Teknolojiseverler iPhone 6'dan neler bekliyor


Bir sonraki iPhone 6 için birçok düşünce mevcut. Firma tarafındaki düşünceleri bırakıp da kullanıcılara kulak verecek olursak, özellikle ekranın büyümesi, en çok istenilen unsurlardan biri. iPhone 6'da en azından 5 inç değerde ekran olması bekleniyor.

9
Bir diğer beklenti ise, tasarımın biraz daha inceltilerek aynı zamanda daha da hafifletilmesi.
10
Sizin beklentileriniz var mı?

Son Dakika İphone 6 Hakkında Söylenenler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kızını yatak odasında sevgilisiyle basan baba, gördüğü manzara karşısında öfke krizi geçirdi "Yeni tanıdığın biriyle cinsel ilişki yaşar mısın?" sorusuna eski yengeden takdir gören yanıt 85 milyon yaşında! Dünyanın kayıp 8. kıtası Zelandiya'nın şekli gün yüzüne çıktı Dudağına ereksiyon kremi süren fenomenin son hali şaşırttı Müstehcen sahneleri yetişkin film sitelerine sızan dizi Bridgerton izlenme rekoru kırdı