iPhone 6'nın Muhtemel İskeleti - Son Dakika

iPhone 6'nın Muhtemel İskeleti

14.04.2014 16:17

1
Teknolojiyi yakından takip edenlerin merakla bekledikleri iPhone 6'nın özelliklerinin nasıl olacağı merak konusu. İşte iPhone 6 ile ilgili tahmin edilen her şey...

2
Apple'ın 2007 yılında ilk iPhone'dan bugüne ürettiği tüm cihazlarında kullandığı ve cihazın tepe kısmında yer alan 'power' yani güç tuşunun iPhone 6'da olmayabileceği ortaya çıktı.

3
iPhone'ların açılıp kapanmasını sağlayan güç butonunun fiziksel bir buton olmak yerine yeni telefonda dokunmatik ekran üzerinden bu işlemin yapılacağı düşünülüyor.

4
iPhone 3G ve 3GS'nin ardından iPhone 4 ve 4S ile yeni bir tasarıma geçen Apple, iPhone 5 ve 5S ile de daha uzun ve ince bir telefon tasarımını kullanmayı tercih etti.

5
iPhone 6'nın da yepyeni bir tasarımla satışa sunulması bekleniyor. Ancak cihazın tasarımı konusunda da birbirinden çarpıcı iddialar var.

6
Samsung ile başlayan geniş ekranlı akıllı telefon dönemi kullanıcılardan yoğun ilgi görünce Apple'ın da bu akımdan geri kalmayarak iPhone 6'da geniş ekran kullanabileceği düşünülüyor.

7
İddialara göre Apple 4.7, 5.5 veya 6 inç genişliğinde bir iPhone ortaya çıkarabilir.

8
Ancak Apple'ın iPhone 6 ile birlikte ekran genişliğini artırsa bile HTC'nin 5.9 inç ekranlı HTC One Max kadar geniş bir ekran taşıma ihtimalinin düşük olduğu ve iPhone'un 5 inç'lik bir ekrana sahip olma olasılığının epey yüksek olduğu söylenebilir.

9
Yeni iPhone çok daha ince bir tasarıma sahip olacak. Genişleyen ekranı nedeniyle ağırlaşacak olan iPhone bu sayede ortalama bir ağırlığa kavuşacak.

10
Mevcut iPhone 7.6 mm kalınlığına sahipken, yeni iPhone'da bu rakamın 6 milimetreye kadar düşeceği tahmin ediliyor.

11
Apple iPhone 5S'lerde kullanılan 8 megapiksel dahili kamerayı iPhone 6'ya da taşıyacak; ancak yeni kamerada optik imaj stabilizasyon sistemi de yer alacak ve bu sayede fotoğraflar çok daha kaliteli olacak.

12
Apple her yıl telefonlarında kullandığı işlemciyi geliştiriyor ve hızlandırıyor. Mevcut iPhone'larda kullanılan A7 işlemcinin ardından yeni iPhone'da A8 isimli yepyeni bir işlemciyi bekleyebiliriz.

13
iPhone'ların en büyük sorunu hiç şüphesiz kısa sürede biten batarya ömürleri... Yeni iPhone daha geniş bir ekrana sahip olacağından çok daha geniş bir bataryanın kullanılacağı anlamına geliyor.

14
Hal böyle olunca iPhone 6'ların çok daha uzun bir batarya ömrüne sahip olacağını söylemek pek de yanlış olmayacak.

15
Akıllardaki bir diğer soru da yeni iPhone'un isminin ne olacağı. Bu konuda henüz net bir şey yok; ancak çok daha ince ve geniş bir ekrana sahip olacağı için isminin iPad Air'de olduğu gibi 'iPhone Air' olması kuvvetle muhtemel.

16
Apple standart isim çizgisini hiç değiştirmeyip iPhone 6 ile de yoluna devam edebilir.

17
Her ne kadar Apple'a yakın bazı kaynaklar mayıs ayını işaret etse de, Apple'ın her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni iPhone'u eylül ayında tanıtması bekleniyor.

18
19

YORUMLAR
500

Son Dakika iPhone 6'nın Muhtemel İskeleti - Son Dakika


Advertisement