İphone 6s ve İphone 6s Plus Hakkında Her Şey - Son Dakika

İphone 6s ve İphone 6s Plus Hakkında Her Şey

09.09.2015 23:16

Apple merakla beklenen yeni nesil iPhone modellerini tanıttı.

1
Apple merakla beklenen yeni nesil iPhone modellerini tanıttı. İşte iPhone 6s ve iPhone 6s Plus hakkında her şey;

Kaynak :

2
Dört farklı renk seçeneği ile gelen iPhone 6s, 4.7 inç büyüklüğünde Retina ekrana sahip. iPhone 6s Plus ise 5.5 inçlik IPS ekran bulunuyor. Aynı zamanda 400ppi piksel yoğunluğuna sahip olan ekranlarda, 3D Touch teknolojisi bulunuyor. Bu yeni teknoloji sayesinde dokunma şiddetine göre işlemler (mail gönderme gibi) gerçekleştirebilmek mümkün.
3
Söz konusu yeni telefonlarda 7000 serisi alüminyum kasa bulunuyor. Bu sayede cihazlar, hem çizilmeye hem de bükülmeye karşı oldukça dayanıklılık gösterebiliyor.
4
Üçüncü jenerasyon 64-bit tabanlı Apple A9 yonga setine sahip olan iPhone 6s'de 2GB RAM bulunuyor.
5
Yeni nesil iPhone'da ikinci jenerasyon Touch ID parmak izi okuyucu sensör bulunuyor.
6
Öncekine göre %50 daha fazla piksele sahip 12MP ana kamera bulunuyor. Aynı zamanda bu kamera 4K video çekim yapabiliyor. Ön tarafta ise 5MP'lik ikinci bir kamera bulunuyor.
7
Yeni nesil iPhone'larla düşük ışık koşullarında daha parlak renklere sahip fotoğraflar çekilebiliyor. Aynı zamanda fotoğraflara çift dokunarak GIF'e dönüştürebilmek de mümkün.
8
iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'lar beklendiği gibi iOS 9'la geliyor.
9
Yeni iPhone'ların ön siparişleri 12 Eylül'de başlarken, 25 Eylül'de ise genel satışlara başlanacak. Cihazların kontratlı fiyatlarını ise görselde görebilirsiniz.

Son Dakika İphone 6s ve İphone 6s Plus Hakkında Her Şey - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu 16 karısı, 151 çocuğu var! Ailesini genişletmek isteyen yaşlı adam her gece dört eşiyle ilişkiye giriyor Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü
Advertisement