iPhone 7 Çıkıyor! iPhone 7 Görüntüsü, Fiyatı ve Özellikleri - Son Dakika

iPhone 7 Çıkıyor! iPhone 7 Görüntüsü, Fiyatı ve Özellikleri

28.07.2016 11:08

1
Milyonlar Apple'ın yeni telefonu iPhone 7'yi bekliyor. Ancak daha aylar var. İşte iPhone 7 hakkında merak ettiğiniz her şey...

2
Kulaklık girişi olmayacak!
Kulaklık girişi olmayacak!

iPhone 7'lerde kuvvetle muhtemel kulaklık girişi yer almayacak. Bunun yerine Bluetooth teknolojisi ve/veya şarj yuvasına takılacak.

3
iPhone 7'nin çıkış tarihi de netleşti. 13 Eylül Salı akşamı yeni telefonu göreceğiz. Peki iPhone 7 nasıl olacak?

4
Henüz netlik kazanmasa da Lightning portu iPhone 7 serisinde hem şarj/veri hem de kulaklık bağlantı noktası olarak kullanılacak.

5
iPhone 7'nin çift kamerası mı olacak?

iPhone 7nin çift kamerası mı olacak?</p><p>
iPhone 7'lerle ilgili en dikkat çekici farkın kamera tarafında olması bekleniyor.

6
iPhone 7 modeli, alıştığımız tek kameralı akıllı telefon olarak gelecek ve 2 GB RAM'e sahip olacak. iPhone 7 Plus modelinde ise çift kameranın yanı sıra 3 GB RAM yer alacak.

7
3.5 mm ses yuvasının olmaması, kablosuz şarj özelliği ve hızlı şarj teknolojisi gibi önemli detaylar da var. Kablosuz şarj özelliği sayesinde artık kablo karmaşasıyla da uğraşmayacağız.

8
Ne zaman tanıtılacak?
Ne zaman tanıtılacak?

Bir aksilik olmazsa iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın her zamanki gibi güz döneminin başı olan Eylül ayı ortalarında tanıtılması bekleniyor.

9
Daha önce olduğu gibi iPhone 7 de iki farklı modeliyle gelecek. iPhone 7 ve daha geniş ekranlı olanı iPhone 7 Plus...

10
iPhone 7 Türkiye'ye ne zaman gelir?
iPhone 7 Türkiyeye ne zaman gelir?

iPhone 7'lerin ne zaman Türkiye'ye geleceği net değil elbette; ancak tanıtım tarihini Eylül ayı olarak düşündüğümüzde Ekim ayı içinde cihazın Türkiye'ye geleceği söylenebilir.

11
iPhone 7'nin fiyatı ne olur?
iPhone 7nin fiyatı ne olur?

En merak edilen soruların başında bu geliyor. Elbette belli değil. Ancak iPhone 6S'leri baz alacak olursak fiyatın 3 bin TL'nin altında olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

12
Peki ya işletim sistemi?
Peki ya işletim sistemi?

iPhone 7'lerle birlikte iOS 10 güncellemesi de eylülde yayında olacak. Ve elbette yeni işletim sistemi demek yeni özellikler demek. Bakın neler geliyor neler?

13
iOS 9, geçen Eylül'de piyasaya sürüldüğünde hiçbir iOS cihazını dışarıda bırakmamıştı. Ancak iOS 10, 512MB RAM'den fazlasını isteyebileceğinden aynısını yaşamayabiliriz. iPhone 6S, iPhone 6, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 6S Plus ve iPhone 6 Plus'ın iOS 10 sorunusuzca çalıştırmasını bekleyebiliriz.

14
Benzer şekilde iPad Pro 9.7 ve 12.9, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve belki iPad mini'yi de iOS 10'un destekleneceği cihazlar listesine ekleyebiliriz.

15
Siri, sesli postalarınızı da yönetmeye başlayarak eskisinden daha kişisel bir yardımcı haline gelebilir. Siri voicemail hizmetinin iCloud Voicemail adlı bir sistemin parçası olacağı ve bu sistemin standart ses kaydetme sistemini geliştireceği söyleniyor.

16
Apple Home Kit
Apple Home Kit

Apple'ın Home uygulaması, iPhone'unuzu, iPad'inizi ve Apple TV'nizi, akıllı ampullerinizi, kapı kilitlerini, termostatlarınızı, kapı zillerinizi ve her tür akıllı ev eşyanızı yönetebilecek bir uzaktan kumandaya dönüştürecek. Şu an oldukça dağınık bir yapıda olan akıllı ev teknolojisi, Apple sayesinde bir araya toplanabilecek.

17
Apple Music
Apple Music

Siyah-beyaz menülerle ve daha büyük albüm kapaklarıyla karşılaşmayı bekleyebilirsiniz. Dedikodular, şarkı sözlerinin iOS 10'la birlikte gösterilmeye başlayacağını söylüyor.

18
3D Touch daha çok kullanılmalı

3D Touch daha çok kullanılmalı </p><p>

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile sunulmaya başlanan 3D Touch, örneğin Wi-Fi ve Bluetooth düğmelerine ek işlevler getirebilir. Apple'ın home düğmesini kaldırıp, ekranda görünen, 3D Touch destekli bir düğmeye geçiş yapacağına dair dedikodular da var.

19
Çoklu kullanıcı desteği
Çoklu kullanıcı desteği

Aslında iOS 9.3'te sınıflara ve öğrencilere yönelik çoklu kullanıcı özellikleri bulunuyor. Bu işlevin herkese sunulmasının zamanı gelmiş olabilir.

20
Ses denetimi
Ses denetimi

iOS 10'un ses ayarları konusunda Android'i yakalaması gerekiyor. Medya sesini, ses çalmaya başladıktan sonra ayarlamak zorunda olmak sinir bozucu. Sessiz olmanız gereken bir yerde son sesle müzik çalmaya başladığınızı düşünün... Apple'ın bu sorunu onarması da iOS 10 ile olacak.

21
iPhone 7'de ne olmayacak?
iPhone 7de ne olmayacak?
iPhone 7'de muhtemel olacak özellikleri belirttik; ancak beklenen bazı özelliklerin de bu yeni telefonda olmayacağı neredeyse kesin gibi. Peki nedir bunlar?

22
iPhone 7 sızıntıları tasarımda köklü bir değişim olmayacağını gösteriyor. Eylül ayında bizleri iPhone 6/6s tasarımına benzer bir ürün karşılayabilir.

23
Görünüm çok değişmese de, biraz daha incelmiş ve anten çizgileri kasanın kenarlarına itilmiş bir modeli görebiliriz. Ayrıca Hologram teknolojisi de yeni iPhone'larda olmayacak.

24
Son birkaç yıldır gündemde olan iPhone'da OLED ekran iddiaları elbet bir gün gerçek olacak ama bu sefer değil. Bu konuda anlaşmaların tamamlandığı ve hatta üretimin başladığı bile iddia edildi.

25
Buna rağmen, OLED ekranların Eylül ayına yetişmesi imkansız görülüyor. OLED ekranları muhtemelen 2017'de tanıtılacak iPhone'da göreceğiz.

26
Apple'dan talep edilen yeniliklerden biri de daha uzun kullanım ömrü sağlayabilecek yeni bir pil teknolojisinin kullanıma sunulması ya da iPhone'un pil kapasitesinin artırılması. Bu iki konuda da pek umut yok.

27
Pil konusunda yapılan çeşitli çalışmalar var ancak Apple'ın bu noktada çalışması olduğuna dair bir bilgi yok. Büyük kapasiteli piller ise incelen tasarımlarda pek mümkün görülmüyor.

28
Yılların isteklerinden biri de ana ekran tuşunun kaldırılması ve daha fazla kullanım alanı sunulması. Bu tuşu sevenlerin endişelenmesine çok gerek yok çünkü iPhone 7'de çok büyük olasılıkla ana ekran tuşu yerli yerinde duracak.

YORUMLAR
500

Son Dakika iPhone 7 Çıkıyor! iPhone 7 Görüntüsü, Fiyatı ve Özellikleri - Son Dakika


Advertisement