Son Dakika Haberleri: iPhone Fiyatları Düşüyor! Apple 3 Bomba Birden Patlatacak

iPhone Fiyatları Düşüyor! Apple 3 Bomba Birden Patlatacak

2 yıl önce

Bu yıl iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X ile ses getiren Apple iPhone fiyatlarını düşürmeye hazırlanıyor! Peki ama neden?

1
Apple bu yıl üç bomba telefonla birden geliyor. iPhone X2 Plus, iPhone X 2 ve Face ID'li LCD iPhone...
2
Özellikleri henüz belli olmayan iPhone X2'nin 999 dolardan başlayan fiyatlarla satılacağını düşünülürken, iPhone X2 Plus'ın ise fiyatıyla ilgili henüz bir tahmin bile yok.
3
LCD iPhone modelinin fiyatının ise 700 ila 800 dolar seviyelerinde olması bekleniyor. Ekranında LCD paneli olacağı için fiyatı normal iPhone X'lere göre daha düşük olacak.
4
Bu arada beklenen satışı gerçekleştiremediği için Apple, Türkiye'de 6 bin TL seviyelerinden satılan iPhone X'lerin üretimini de durduruyor!
5
Yeni iPhone'ların gelmesiyle birlikte iPhone 8'lerin fiyatları da 200 dolar birden düşecek! Yani iPhone almak isteyenlerin bunu da göz önünde bulundurmasında fayda var.
6
Öte yandan ABD'li teknoloji devi Apple'ın son akıllı telefon modeli iPhone X'un üretimini kısacağı iddiasının ardından şirketin piyasa değeri bugün yaklaşık 22 milyar dolar azaldı.
7
Dünyanın piyasa değeri en yüksek şirketi Apple'ın New York borsasında işlem gören hisseleri cuma gününü 171,51 dolardan kapatmasının ardından bugün yüzde 2,6 kayıpla 167,07 dolara kadar geriledi. Böylece, cuma günkü kapanışta Apple'ın piyasa değeri yaklaşık 880 milyar dolar olurken, bugün firmanın değeri
8
PİYASA DEĞERİ 58 MİLYAR DOLAR AZALDI
PİYASA DEĞERİ 58 MİLYAR DOLAR AZALDI


Ayrıca, Apple hisseleri son bir haftada yüzde 6,4 değer kaybederken, firmanın piyasa değeri de bu dönem içerisinde 58 milyar dolar azaldı.

Japon gazetesi Nikkei Asian Review'un bugünkü haberinde, Apple'ın bu yılın Ocak-Mart döneminde iPhone X'un üretimini yarı yarıya azaltarak 20 milyona indireceği iddia edildi.
9
ABD'DE SATIŞ FİYATI 999 DOLAR

ABDDE SATIŞ FİYATI 999 DOLAR<br/><br/>
Haberde, yılbaşı tatil döneminin ardından ABD, Çin ve Avrupa'da iPhone X'in talebinin düştüğü ve bu ülkelerde Kasım-Aralık döneminde yakalanan satış hacminin azaldığı öne sürüldü. Apple hisseleri gün içinde kayıplarının bir kısmını kazanarak 167,96 dolardan kapanırken, şirketin piyasa değeri de TSİ 00.05'te 862 milyar dolar oldu.
10
ABD'de iPhone X'in satış fiyatı vergiler hariç 999 dolardan (3 bin 780 Türk lirası) başlıyor. Google'ın ana kuruluşu Alphabet ise 820 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en değerli ikinci şirketi konumunda bulunuyor.


Haber Yayın Tarihi: 30.01.2018 01:50 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Güzelliğiyle kendine hayran bırakan genç kızın mesleğini duyan kulaklarına inanamıyor! 2020'nin en iyi meslekleri belli oldu! İlk 2 herkesi şaşırttı Transfer döneminin yıldızları ve kullandıkları arabalar Nesli tükenmek üzereydi! Vatoz yerken görüntülendi Güzel oyuncudan olay itiraf: Oyunculuğum değil cinsel yönüm konuşuluyor