Son Dakika Haberleri: İPhone'la Göz Muayenesi

İPhone'la Göz Muayenesi

7 yıl önce

1
Göz hastalıkları uzmanı Doç.Dr. Hüseyin Yetik akıllı telefon için geliştirdiği özel ekipman ile göz muayenesi yapıyor.
2
İstanbul'da görev yapan Yetik, göz hastalıklarında, hasta gözün fotoğraflı dokümantasyonunun göz hekimleri için önemli olduğunu söyledi.
3
Doç. Dr. Yetik, diğer branşlardan farklı olarak göz hastalıklarında tanının görmeye dayalı olduğunu anlatarak, 'Ailelerin çocuklarının gözündeki sıkıntıyı görerek tedaviye uyumunu kolaylaştırmak için bir ekipmanı geliştirme ihtiyacı doğdu ve biz de bazı arayışlara girdik' bilgisini verdi.
4
Piyasada aynı işlevi gören cihazlar bulunduğunu anlatan Yetik, bu cihazların çok pahalı olduğunu ve taşınabilir olmadığını belirterek şöyle dedi:
5
'Oysa cep telefonu ile kuvözde çocuğun gözünü görüntüleyip, dışarıda anne ve babasına görüntüleri gösterip, durumu anlatabiliyorum. Ekipman sayesinde görüntülü ve sesli kayıt şansı da var.'
6
7Haber Yayın Tarihi: 25.03.2013 08:28 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti!