iPhone X'da Silinen Fotoğrafı Geri Getirdi, 50 Bin Dolar Kazandı - Son Dakika

iPhone X'da Silinen Fotoğrafı Geri Getirdi, 50 Bin Dolar Kazandı

19.11.2018 09:29

iPhone X'un açığını keşfeden güvenlik avcıları silinen fotoğrafları geri getirmenin formülünü bulunca 50 bin dolar kazandı.

1
iPhone X'te silinen bir fotoğrafı geri getirmenin yolunu bulan güvenlik uzmanları 50 bin dolar kazandı.
2
Araştırmacılar, iPhone X'i zararlı bir Wi-Fi erişim noktasına bağlayarak just-in-time derleyicisindeki bir açıktan faydalandı ve bu sayede Fotoğraflar uygulamasında "Son zamanlarda silinen" albümündeki bir fotoğrafa ulaşabildi.
3
Dolayısıyla ulaşılan fotoğraf, tam anlamıyla silinmemişti ve bir klasörde bekliyordu.
4
Bu albüm, silinen fotoğraflar hakkında fikrinizi değiştirme olasılığınız için fotoğrafları 30 gün bekletiyor. Açığın JIT derleyicisinin ulaştığı diğer verilere ulaşmakta da kullanılabileceği söyleniyor. Zhu ve Cama'nın bu esnada ilk ulaştığı dosya, bir fotoğraf oldu.
5
İkili, sorunu açığa çıkarttıkları için Mobile Pwn2Own'dan 50 bin dolar ödül kazandı. Yarışmanın kuralları gereğince Apple, sorundan haberdar edildi. Ancak firma sorunu henüz onarmadı.

Son Dakika iPhone X'da Silinen Fotoğrafı Geri Getirdi, 50 Bin Dolar Kazandı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

2021'nin ilk bomba ayrılık haberi geldi! Jennifer Lopez, uzatmalı nişanlısı Alex Rodriguez'den ayrıldığını duyurdu Topraktan tabut fışkırdı! Arkeologları şaşırtan içindeki insanlar değil, tabutun şekli oldu Dereden akanı görenler manzara karşısında hayrete düştü Mustafa Üstündağ'ın arabada kucağına oturmuştu! Gelin adayının değişimi dudak uçuklattı Maskeli Sihirbaz hilesini ifşa etti! Yöntemi şeytanın bile aklına gelmez