Son Dakika Haberleri: iPhone X'da Silinen Fotoğrafı Geri Getirdi, 50 Bin Dolar Kazandı

iPhone X'da Silinen Fotoğrafı Geri Getirdi, 50 Bin Dolar Kazandı

4 ay önce

iPhone X'un açığını keşfeden güvenlik avcıları silinen fotoğrafları geri getirmenin formülünü bulunca 50 bin dolar kazandı.

1
iPhone X'te silinen bir fotoğrafı geri getirmenin yolunu bulan güvenlik uzmanları 50 bin dolar kazandı.
2
Araştırmacılar, iPhone X'i zararlı bir Wi-Fi erişim noktasına bağlayarak just-in-time derleyicisindeki bir açıktan faydalandı ve bu sayede Fotoğraflar uygulamasında "Son zamanlarda silinen" albümündeki bir fotoğrafa ulaşabildi.
3
Dolayısıyla ulaşılan fotoğraf, tam anlamıyla silinmemişti ve bir klasörde bekliyordu.
4
Bu albüm, silinen fotoğraflar hakkında fikrinizi değiştirme olasılığınız için fotoğrafları 30 gün bekletiyor. Açığın JIT derleyicisinin ulaştığı diğer verilere ulaşmakta da kullanılabileceği söyleniyor. Zhu ve Cama'nın bu esnada ilk ulaştığı dosya, bir fotoğraf oldu.
5
İkili, sorunu açığa çıkarttıkları için Mobile Pwn2Own'dan 50 bin dolar ödül kazandı. Yarışmanın kuralları gereğince Apple, sorundan haberdar edildi. Ancak firma sorunu henüz onarmadı.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ateşli Şarkıcıdan Olay Paylaşım: Aman Tanrım, Yanlış Beden Sütyen Takıyormuşum! Resmen Nefes Kesiyor! Şeyma, Acun'a Nispet Yapmaya Doyamadı Savaşa Katılmak İçin Erkek Kılığına Girdi, Ordunun Cephanesini Montunda Sakladı! Fotoğraftaki Kurdeleli Genç Kız, Şimdilerde Milyonların Tanıdığı Bir Yıldız! Babası Cinsel İstismarla Suçlanmıştı, Kameralardan Kaçma Yöntemi Pes Dedirtti!