Son Dakika Haberleri: Irak Kürt Bölgesel Yönetimi 21 Eylül'de Sandık Başına Gidiyor

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi 21 Eylül'de Sandık Başına Gidiyor

7 yıl önce

İlk kez seçime girecek olan ve PKK'nın Irak'taki partisi olarak bilinen Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi Milletvekilli adayları Kandil Dağı'na çıkarak, KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanları Cemil Bayık ve Bese Hozat ile görüştü.

1
Kuzey Irak'ta Bölgesel Kürt Parlementosu'nu belirlemek için 21 Eylül günü sandık başına gidilecek. İlk kez seçime girecek olan ve PKK'nın Irak'taki partisi olarak bilinen Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi Milletvekilli adayları Kandil Dağı'na çıkarak, KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanları Cemil Bayık ve Bese Hozat ile görüştü.
2
Seşime Irak Kürdistan Demokrat Partisi, Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği, Goran Hareketi, Kürdistan İslami Partisi ve PKK'nın Kuzey Irak'taki partisi olarak bilinen Kürdistan Demokrat Çözüm Partisi gibi partilerin yanı sıra çok sayıda bağımsız aday da yarışacak.
3
Erbil'deki yerel parlamentonun yapısını belirleyecek seçim, bölgenin Bağdat'taki merkezi hükümetle olan ilişkileri kadar Türkiye dahil komşu ülkelerle ilişkilerinde de yeni bir dönemin kapısını açacağı belirtildi.
4
111 sandalyeli Irak Kürdistan Bölgesel Parlamentosu seçimlerinde Türkmenler de kendilerine ayrılan 5 sandalye için yarışacak.
5
6
7
8
9Haber Yayın Tarihi: 19.09.2013 09:18 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Instagram'ın Playboy'u Dan Bilzerian, ABD başkanlığına aday olacak! Survivor Hikmet Tuğsuz son haliyle hayal kırıklığı yarattı! Fit görüntüsünden eser yok Ateşli model Kendall Jenner'a Türk dokunuşu! Güzelliğiyle mest etti 10 yaşındayken okyanusa bırakmıştı! 9 sene sonra gelen cevapla şoke oldu Karadayı dizisinin Çitlembik Bahar'ıydı, son haliyle şaşkına çevirdi!