Irak'ta Peşmerge Suriye'de YPG'li Danimarkalı Palani, Hapse Atıldı! - Son Dakika

Irak'ta Peşmerge Suriye'de YPG'li Danimarkalı Palani, Hapse Atıldı!

20.12.2016 11:01

1
Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG saflarında savaştıktan sonra ülkesine dönmek zorunda kalan Joanna Palani, Danimarka gündeminden düşmüyor.

2
Irak'ta Peşmerge; Suriye'de de YPG saflarında IŞİD'e karşı savaştıktan sonra pasaportuna el konularak ülkesi Danimarka'ya gönderilen 23 yaşındaki Joanna Palani, yarın mahkemeye çıkacak.

3
Palani'ye Eylül 2015'te bölgeye geri dönmesini önlemek için Danimarka tarafından 12 aylık bir seyahat yasağı konmuştu. Ancak Palani 6 Haziran'da Doha'ya giderek, konulan bu yasağı ihlal etti.

4
Katar'dan sonra bir başka ülkeye geçip geçmediği bilinmeyen Palani yarınki duruşmada suçlu bulunursa, altı ay hapis cezası alma riskiyle karşı karşıya.

5
İngiliz gazetesi Guardian'ın haberine göre, Palani'nin avukatı Erbil Kaya, Danimarka askerleri ve diğer koalisyon üyesi ülkelerin safında savaşan biri hakkında soruşturma başlatılırken, ülkeye geri dönen IŞİD militanlarının rehabilitasyona sokulmasının bir çelişki olduğunu savundu.

6
İran Kürdü olan Palani'nin babası ve dedesinin peşmerge olduğu belirtildi. Irak'ın Ramadi kentindeki bir göçmen kampında 1993 yılında dünyaya gelen genç kadının ailesi Körfez savaşı sırasında ülkesini terk ederek, Kopenhag'a yerleşmiş.

7
Kopenhag'daki bir üniversitede siyaset bilimi ve felsefe okuyan Palani, Mayıs ayında Vice News muhabirine bölgede yaşadıklarını anlatırken, "IŞİD militanlarını öldürmek çok kolay" demişti. Palani, Beşar Esad'ın askerlerini ise "iyi yetişmiş birer uzman ölüm makinesi" olarak tanımlamıştı.

8
Suriye ve Irak'a giderek bir yıl boyunca IŞİD ve rejim güçlerine karşı savaşan Palani, ABD ve İngiltere basınında manşetlere taşınmıştı. Vice News'un haberine göre, 2014 yılında Danimarka'nın başkenti Kopenhag'dan kaçan 23 yaşındaki Palani, önce Kuzey Irak'ta Peşmerge saflarına, sonra da terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'nin silahlı kanadı YPG saflarına katılmıştı.

9
10
11
12
13
14
15
16

Son Dakika Irak'ta Peşmerge Suriye'de YPG'li Danimarkalı Palani, Hapse Atıldı! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor