Irak'taki din adamlarının 9 yaşındaki kız çocuklarına fuhuş yaptırdığı ortaya çıktı! - Son Dakika

Irak'taki din adamlarının 9 yaşındaki kız çocuklarına fuhuş yaptırdığı ortaya çıktı!

08.10.2019 16:25

Irak'ta yaşayan Şii din adamlarının, 9 yaşındaki kız çocuklarını, evlilik dışı cinsel ilişkinin günah olduğuna inanan erkeklere pazarladıkları ortaya çıktı. BBC Arapça Servisi, korkunç gerçeği anbean kaydetti.

1
BBC Arapça Servisi, Irak'ta bazı din adamlarının, Şii geleneğindeki geçici "muta nikâhını" kullanarak, küçük yaştaki kız çocuklarını cinsel ilişkiye zorladığını ortaya çıkardı.

2
Araştırmada gizlice kaydedilen üç din adamından ikisi, Irak'ın en önemli Şii din adamlarından Ayetullah Sistani'nin takipçileri olduğunu söyledi.

3
Irak'ın en önemli türbelerinin yakınlarında görev yapan din adamlarının işlettiği evlilik büroları hakkında yapılan araştırma, din adamlarının büyük çoğunluğunun, bazen 1 saat için bile cinsel ilişkiye girilebilmesi amacıyla muta nikâhı kıymayı kabul ettiğini gösterdi.
4
Bu süreli evlilikleri, 9 yaşındaki kız çocuklarıyla bile yapmayı normal buluyorlar. Üstelik, arayanlara, uygun kadın ve küçük yaşta kız çocukları bulmayı da teklif ediyorlar.
5
Irak hükümeti sözcüsü, BBC Arapça Servisi'ne yaptığı açıklamada, "Bu kadınlar, din adamlarından şikayetçi olarak polise gitmezse, yetkili makamların harekete geçmesi zor" diye konuştu.
6
BBC muhabiri Nawal El Maghafi'nin büyük emek verdiği belgeselde, bazı din adamlarının kadın satıcısı rolünü de oynadıklarını ve çocukların cinsel istismarına dini onay verdikleri de görülüyor.

7

YORUMLAR (26)
  • gözyaşlarım sel : bunun dinle alakası yok . bu tamamen sapıklık sapkınlık ruh hastalıgı .bunu kabul edenler de aynı klinik vakalar . yok olan kavimleri hatırlayın neden acaba ??? zavallı cocuklar :((( Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • q@q.com: Slm. Simdi oncelikle "Gozunle mi gordun?" savunmasi gelecekse bastan soylemek gerekli ki Hz.Muhammed i de gozumuzle gormedik ama inanmayi seciyoruz; inanmayanlar zaten bu konunun icinden yer almayabilir. Buhari kaynaklarina gore Hz. Ayse de 9 yasinda evlenmistir. Tabi ki inanmak/inanmamak noktasi kisiye kalir. Bu bakimdan bakinca daha yazamayacagim... Allah sonumuzu hayir etsin. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • hadi ordan zındık: Allah tan kork uydurukcusun. bir peygambere inanmıyorsun ama iftira edenlere inanıyorsun . peygamberimiz öyle bir duruma girecek biri asla olamaz o bir peygamber Allahın elçisi . bir cocukla evlenecek zihniyet ancak emevi zihniyetidir ve bu dusunce ile yorum yapıyorsunuz Allah affetsin diyecem de affetmez sanırım cunku şirk içindesiniz. 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Irak'taki din adamlarının 9 yaşındaki kız çocuklarına fuhuş yaptırdığı ortaya çıktı! - Son Dakika


Advertisement