İran 124 kişinin ölümüne neden olan koronavirüse savaş açtı! Görüntüler bilim kurgu filmlerini aratmadı - Son Dakika

İran 124 kişinin ölümüne neden olan koronavirüse savaş açtı! Görüntüler bilim kurgu filmlerini aratmadı

06.03.2020 15:53

İran'da koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 17 kişi daha hayatını kaybederken, virüsten ölenlerin sayısı, 124'e yükseldi. Her geçen gün can kaybına neden olan ölümcül virüs ile mücadele devam ederken başkent Tahran'da ekiplerin dezenfekte çalışmaları bilim kurgu filmlerini aratmadı.

1
İran'da her geçen gün yayılan ve ölümlere yol açan yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tüm hızıyla devam ediyor.

2
Koruyucu kıyafet giyen itfaiye ekipleri, başkent Tahran'daki Tecriş Çarşısı'nda dezenfekte çalışması yaptı. Bilim kurgu filmlerini aratmayan görüntüler oluşturan dezenfekte çalışmaları sokakların en kuytu yerlerine bile ulaştı.
3
İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, yaptığı açıklamada, koronavirüs nedeniyle ülke genelinde yaşamını yitirenlerin sayısının 107'den 124'e çıktığını belirtti.
4
Cihanpur, toplam vaka sayısının da 1234 artarak 4 bin 747'ye ulaştığını ifade etti.
5
En çok vakaya Tahran, Gilan, Kum, Merkezi, Kazvin, Elburz ve İsfahan'da rastlandığını söyleyen Cihanpur, 15 bin 981 kişinin hastanelerde tutulduğu ve 913 kişinin iyileşerek taburcu edildiği bilgisini verdi.

6
İran'da koronavirüs tedbirleri kapsamında tatil bölgeleri Gilan ve Mazenderan girişlere kapatıldı ve tatil amacıyla buraya gelen yolculara izin verilmeyeceği bildirildi.

7
İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, dün düzenlediği basın toplantısında, ilk ve orta dereceli okullar ile üniversitelerin koronavirüs tedbirleri kapsamında 20 Mart'a kadar tatil edildiğini açıklamıştı.
8
9
10
11
12
13
14

Son Dakika İran 124 kişinin ölümüne neden olan koronavirüse savaş açtı! Görüntüler bilim kurgu filmlerini aratmadı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (9)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement