İran'da Uçak Düştü- İşte İlk Görüntüler - Son Dakika

İran'da Uçak Düştü- İşte İlk Görüntüler

15.07.2009 14:51

1
İran'da Rus Tupolev cinsi bir yolcu uçağının, ülkenin kuzeybatısında Kazvin şehri yakınlarında düştüğünü bildirildi. İran devlet televizyonu, uçakta bulunan 153'i yolcu 15'i mürettebat 168 kişiden kurtulan olmadığını duyurdu. Uçağın düştüğü Kazvin'den yerel bir polis görevlisi 'Muhtemelen çok sayıda kişi öldü.' dedi.
2
Hazar Havayolları'na ait Tahran - Erivan seferi yapan uçakta bulunanların büyük kısmının Ermenistan ve Gürcistan vatandaşı olduğu; ancak uçakta başka milletlerden yolcuların da bulunduğu kaydedildi.İran'da Rus Tupolev cinsi bir yolcu uçağı, ülkenin kuzeybatısında Kazvin kenti yakınındaki Cennetabad köyü yakınlarında düştü. Yetkililer, yolcuların tümünün hayatını kaybetmiş olabileceğini açıkladı. Yerel bir polis görevlisi 'Muhtemelen çok sayıda kişi öldü' dedi.
3
Tahran'daki İmam Humeyni Havaalanı'ndan yerel saatle 11:45'te kalkan uçağın kalkıştan 16 dakika sonra düştüğü kaydedildi. Kazvin'deki acil durumlar müdürü Hüseyin Behzadpur, uçağın tamamen tahrip olduğunu belirtti. Uçağın alev aldığını söyleyen İranlı yetkili, uçaktakilerin tamamının öldüğünün sanıldığını dile getirdi.
4
Hazar Havayolları, İran-Rus ortak girişimi olarak 1993'te kurulmuştu. Sık sık uçak kazalarının meydana geldiği İran, kazalardan kısmen ABD'yi sorumlu tutuyor. İran'ın, ABD'nin uyguladığı ambargonun uçakların teknik açıdan bakımını ve yedek parçalara ulaşımı engellediğini savunuyor. Ancak İran'da çoğunlukla Rus yapımı uçaklar kullanılıyor.
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Son Dakika İran'da Uçak Düştü- İşte İlk Görüntüler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Model Kanika Batra, erkek arkadaşlarını aldattığını ve pişman olmadığını itiraf etti Dekoltesi ayrı beline taktığı kemeri ayrı olay! Tiktoker kırmızı halıda pek cesurdu Hem güzel hem de yetenekli! 2021 Kainat Güzeli Meksikalı yazılım mühendisi Andrea Meza oldu David Beckham'dan Ümit Davala'ya! Çılgın saç stilleriyle futbol dünyasında fırtına gibi esen futbolcular Yardım fonundan 100 bin dolar çalan uyanık fenomeni lüks paylaşımları yakalattı
Advertisement