İran'ın öfkesi kazanca dönüştü! Yakmalık bayrak fabrikası dünyanın gündemine oturdu - Son Dakika

İran'ın öfkesi kazanca dönüştü! Yakmalık bayrak fabrikası dünyanın gündemine oturdu

31.01.2020 14:36

İran'ın ABD ve İsrail öfkesi kazanca dönüştü. İran'ın en büyük bayrak fabrikası bugünlerde 'Yakmalık bayrak' üretimi patladı.

1
Ortadoğu'da yaşanan gerginlik sonrası ABD ve İsrail bayraklarının yakıldığı eylemler ticari kazanca dönüştü.
2
İran'ın başkenti Tahran'ın güneybatısındaki Humeyn kasabasında bulunan ve ABD, İsrail ve Birleşik Krallık bayrakları üreten ülkenin en büyük bayrak fabrikası son zamanların en yoğun dönemini yaşıyor.
3
El işçiliğiyle çalışan fabrikada ayda 2 bin ABD ve İsrail bayrağı üretiliyor. Fabrikadan yılda çıkan bayrak boyutuysa toplamda 140 milyon metrekareyi geçiyor.

4
Washington ve Tahran yönetimleri arasındaki gerilim, İran Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin ABD'nin insansız hava araçlarıyla Bağdat'ta 3 Ocak'ta düzenlediği saldırıyla öldürülmesinin ardından tırmanmıştı.
5
İran bu saldırıya misilleme olarak günler sonra Irak'taki ABD üssüne füze saldırısı gerçekleştirmişti.
6
Son olayların ardından İran'da İsrail, ABD ve Birleşik Krallık bayraklarının yakıldığı gösteriler yaşanırken, Reuters'a konuşan Diba Parcham adlı bayrak fabrikasının sahibi Kasım Kancani, "Bizim Amerikan ve İngiliz halkıyla hiçbir sorunumuz yok. Bizim onların hükümetleriyle sorunumuz var, yanlış politikalar yürüten liderleriyle sorunumuz var" dedi.
7
Kancani, "Amerika ve İsrail halklarıyla derdimiz yok. İnsanlar farklı gösterilerde bu ülkelerin bayraklarını yakıyorsa bu yalnızca tepkilerini göstermek içindir" diye ekledi.

8
Fabrikanın kalite kontrol müdürü Rızai ise "ABD'nin General Süleymani'ye yaptığı suikast gibi korkak eylemleriyle karşılaştırıldığında Amerikan bayrağı yakmanın küçük bir iş sayıldığını ve bunun verilebilecek asgari düzeyde bir karşılık" olduğunu söyledi.
9
İran'da muhafazakarlar için Amerikan karşıtlığı her zaman devrimin merkezinde yer alırken, ülkenin dini liderleri ABD'yi "büyük şeytan" olarak nitelendiriyor.

10
Ancak diğer taraftan geçen yıl kasım ayında yapılan gösterilerde birçok İranlı, üst düzey yöneticileri protesto etmek için sokağa çıkmış ve "Düşmanımız ABD değil, düşmanımız burada" sloganları atmıştı.
11
Süleymani suikastı ve İran'ın misillemede bulunmasının gerginliği tırmandırdığı sırada Ukrayna Havayolları'na ait bir yolcu uçağının Tahran'da "yanlışlıkla" düşürüldüğü haberi üzerine İranlılar gösteri düzenlemiş ve bazı eylemciler sokaklara çizilmiş Amerikan bayrağına basmayı reddetmişti.
12
13
14
15

Son Dakika İran'ın öfkesi kazanca dönüştü! Yakmalık bayrak fabrikası dünyanın gündemine oturdu - Son Dakika


YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Evli öğretmen, öğrencisiyle ilişkiye girdikten sonra polise teslim oldu Yıllar sonra ekranlara dönen Memoli yeni imajıyla tam not aldı Bahçıvan evin hanımına göz dikti! Önce tecavüz edip sonra gözünü kırpmadan öldürdü Müstehcen pozlarıyla milyonlarca takipçisini mest eden fenomene Tiktok'tan kötü haber Yıldız futbolcu McKennie, gözlerini Can Yaman'ın sevgilisi Diletta'nın kalçalarından alamadı