İran'ın Yeni Hamlesi! - Son Dakika

İran'ın Yeni Hamlesi!

29.09.2010 13:29

1
Dünyanın gündeminden düşmeyen İran, savunma sanayiinde farklı bir adımla gündemde. Tahran yönetimi, bir uçağı andıran yeni botunu tanıttı. Ülkede seri üretime geçen botun özelliği, hem yüzebilmesi hem de uçabilmesi. Üstelik radara da yakalanmıyor.

2
Tahran yönetimi, yaptırımların hedefi olsa da silah teknolojisinde geri adım atmıyor. İran savunma alanında, bu kez farklı ve çok ilginç bir yeniliğe imza attı, uçan bot üretti.

İran, bir uçağı andıran yeni botunu tanıttı. Ülkede seri üretime geçen bot, hem yüzebiliyor hem de uçabiliyor.

3
Basra Körfezi'nde devriye gezen İran Devrim Muhafızları'na verilen botlar tamamen yerli üretim. En önemli özellikleri ise, radara yakalanmamaları.

4
Küçük bir uçağı andıran deniz botları gözetleme görevinin yanı sıra füze fırlatma yeteneğini de barındıryor. "Bavar-2" adı verilen botlar istihbarat toplama özelliğine de sahip.
5
6
7
8
9
10

Son Dakika İran'ın Yeni Hamlesi! - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tarlada ilişkiye giren çiftin aracı çamura saplandı! İmdatlarına polis koştu Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü Görüntüler korkunç! 90 yaşındaki kadın, huzurevi çalışanı tarafından tecavüze uğradı Mesut'un 105 milyon liralık lüks malikanesindeki detay dikkat çekti! Kapıda markasına ait logo var Duyunca bir yaşınıza daha gireceksiniz! Erkeklik organı "küçük" olanlar için site kurdular