İrem Derici'yi Hızla Zayıflatan Arpa Suyu Diyeti Nedir? - Son Dakika

İrem Derici'yi Hızla Zayıflatan Arpa Suyu Diyeti Nedir?

20.09.2017 15:15

İrem Derici, aşırı zayıflık sebebiyle yoğun bakıma alınınca yaptığı arpa suyu diyeti merak konusu oldu. Peki arpa suyu diyeti nasıl yapılıyor faydaları ve zararları nelerdir? Arpa suyu diyeti ile haftada 4 kilo vermek gerçekten mümkün mü? İşte İrem Derici ile gündeme oturan arpa suyu diyeti...

1
Öncelikle belirtmekte fayda var. İrem Derici zayıflamayı olduğu gibi arpa suyu diyetini bambaşka noktaya çekmiş. Arpa suyunun zayıflatan etkisini kullanmak için uzmanların diyet listesini değil birayı kullanmış. Hızlı zayıflamak isteyen İrem Derici, tüm gıdaları kesmiş ve günde sadece 2 bira içmiş. Arpa suyu diyetinin İrem Derici'nin yaptığıyla benzeşen tek yönü biranın hammaddesi yani arpa...

2
Arpa suyu diyeti
Arpa suyu diyeti
Diyet ve zayıflama sitelerinde önerilen Arpa Diyeti ile vücut demir, potasyum, kalsiyum ve magnezyum kazanıyor. Toksinlerden vücudu temizleyen arpa böbrek ve karaciğer dostu olarak tanımlanıyor. Ancak Arpa Diyeti'nin zararları bazı durumlarda faydasından çok daha fazla oluyor. Tıpkı İrem Derici'nin durumunda olduğu gibi. Arpa suyunun tehlikelerini uzmanlar şöyle sıralıyor; Bağırsakta gaz sancısı/ İshal, karın ağrısı ve ödem/ Kabızlık/ Rektal kanama/ Alerjik reaksiyon/ Çölyak hastalığı

3
Arpa suyu diyeti ile haftada 4 kilo
Arpa suyu diyeti ile haftada 4 kilo
Birçok kadın sitesinde arpa suyu diyeti bu başlıkla sunuluyor ve bu diyetle haftada 4 kilo verilebileceği belirtiliyor. Arpa suyu diyeti yapanlar için unlu yiyecekler, hazır gıdalar, alkol ve yumurta yasaklı. Tokluk hisse veren arpa hızlı kilo verme aracı olarak kullanılıyor.

4
Arpa suyu diyetinde kahvaltı, öğle ve akşam öğünleri şöyle sıralanıyor; Arap suyu diyeti kahvaltı : 1 su bardağı arpa lapası/ Üzerine muz, elma, portakal gibi meyveler eklenmiş 150 gram light yoğurt. Arpa suyu diyeti ara öğün : Yeşil çay

5
Arpa suyu diyeti öğle Yemeği : 1 kase lahana çorbası/ 1 su bardağı arpa lapası/ Taze sebze ve yeşilliten oluşan bir kase salata

Ara Öğün : Dilediğiniz bir meyve ( elma veya narenciye). Akşam Yemeği : 1 su bardağı arpa lapası/ 150 gram light yoğurt

6
Arpa lapası nasıl hazırlanır?
Arpa lapası nasıl hazırlanır?
4 bardak kaynayan suya yarım kilo arpa eklenerek elde edilen karışıma arpa lapası deniyor. Bu lapa arpa suyu diyetinin temelini oluşturuyor.

7
Arpanın Faydaları Nelerdir?
Arpanın Faydaları Nelerdir?
İdrar söktürücü özelliği olan arpanın iltihap yollarını ve mesaneyi temizleme özelliği de bulunur. *Böbreklerde oluşan taş ve kumun atılımında yardımcıdır.

*Şiddetli gelen kusmaları azaltır.

8
Migren ve baş ağrılarını azaltmada faydalıdır. Prostatın büyümesini engeller. Sürekli olarak devam eden ishalin kesilmesine yardımcı olur.

9
Dilde oluşan yara ve iltihaplara iyi gelir. Arpayı sirke ile birlikte kaynattığınızda egzama oluşan yerlere sürülür ve tedavi etme özelliği bulunur. Uyku sorunlarını çözer.

10
Kışın ve bahara geçiş dönemlerinde sık görülen nezle ve gribe iyi gelir. Ateş düşürme etkisi bulunur. Kansızlığa iyi gelir.

11
Ödem ve şişkinlik sorunlarını giderici etkisi bulunur. Arpanın tok tutma özelliği oldukça yüksektir. Bu nedenle birçok diyetisyen diyet listelerinde arpaya fazlası ile yer vermektedir.

12
Arpa suyu ile zayıflamak isteyenlerin başvurduğu bir diğer yöntem de arpa çayıdır. 1 litre suya 1 avuç arpa katılarak hazırlanır.
Arpa suyu ile zayıflamak isteyenlerin başvurduğu bir diğer yöntem de arpa çayıdır. 1 litre suya 1 avuç arpa katılarak hazırlanır.

Hazırlanışı: Suyun içerisine arpayı ekleyin ve orta ateşte arpa kabuklarından sıyrılıncaya kadar kaynatın. Piştikten sonra sürahi içine süzdürerek ekleyin ve çıkan suya limon sıkıp için. Tadından memnun kalmazsanız ekstra olarak çok az bal ekleyebilirsiniz. Arpa çayı yavaş, yavaş içilmelidir.

Son Dakika İrem Derici'yi Hızla Zayıflatan Arpa Suyu Diyeti Nedir? - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement