İş görüşmesine gitmişti! Başına gelen şey sosyal medyayı ayağa kaldırdı - Son Dakika

İş görüşmesine gitmişti! Başına gelen şey sosyal medyayı ayağa kaldırdı

05.10.2019 08:51

24 yaşındaki genç kadın, bir pazarlama şirketiyle iş görüşmesi yaptı. Mülakattan sonra başına gelen şey sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

1
24 yaşındaki Emily Clow, Teksas merkezli şirkete özgeçmişini gönderdi ve iş görüşmesine çağrıldı.
2
Görüşmenin gayet iyi geçtiğini düşünen Emily, mülakattan sonra ise hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.
3
Şirket CEO'su Emily'nin bikinili pozlarını paylaştı
Şirket CEOsu Emilynin bikinili pozlarını paylaştı
Şirket, resmi instagram hesabından, Emily'nin birkaç ay önce kendi sosyal hesabında paylaşmış olduğu bikinili bir fotoğrafını paylaşmıştı!
4
Küçük düşüren bir paylaşım yaptı!
Küçük düşüren bir paylaşım yaptı!
"Ben bikini modeli değil, profesyonel bir çalışan arıyorum" diye başlayan yazı son derece küçük düşürücü bir şekilde devam ediyordu:
5
"Git kendi kendine ne yaparsan yap. Ama her ne yapacaksan kendi özelinde yap. Bu paylaşımlarla profesyonel bir iş bulamazsın."
6
Bu sert mesaj sosyal medya kullanıcılarını çok sinirlendi ve genç adayı bu şekilde aşağılayan şirket topa tutuldu.
7
Bir sosyal medya kullanıcısı, "Eğer deniz kenarındaki mayolu fotoğrafını paylaşmış kişi bir erkek olsa yine profesyonel olmamakla suçlanacak mıydı" diye yazarak şirketi cinsiyetçi bir yaklaşım takınmakla suçladı.
8
Başka bir kullanıcı ise, "Umarım şirket, bu düşünce yapısına sahip ve paylaşımları yapan kişiyi kovmayı planlıyordur" yorumunu yaptı.
9
Kickass Masterminds adlı şirket ise, genç kadının "kötü bir örnek" olduğu konusunda ısrarcıydı.
10
Emily Clow da Twitter hesabından bir mesaj yayınladı ve gördüğü muamele karşısında şoka girdiğini söyledi.
11
"Bugün, kişisel sosyal medya hesabımdaki bikinili fotoğraflarım yüzünden bir şirket tarafından hedef gösterildim" diyerek söze giren genç kadın, şöyle devam etti:
12
"Beni profesyonel olmamakla suçladılar. Fotoğrafımın ekran görüntüsünü alarak şirket hesabında paylaştılar. Hala böyle bir muamele gördüğüm için yaşadığım üzüntüyü atlatamıyorum."
13
Genç kadın her ne kadar bu yaklaşımdan ötürü büyük üzüntü duysa da, olayın sosyal medyada duyulması Emily için yeni fırsatlar yarattı.
14
Genç kadına sosyal medya üzerinden pek çok iş teklifi gelmeye başladı.
Genç kadına sosyal medya üzerinden pek çok iş teklifi gelmeye başladı.
Pazarlama şirketi sahibi olduğunu söyleyen bir kişi "Eğer hala iş arıyorsan ben seni işe alırım" yorumunu yaparken, bir diğer kişi de "Seni işe alırken dış görüntün ve giyim tarzına göre yargılamayacak pek çok kişi tanıyorum, istersen seni arkadaşlarıma yönlendirebilirim" dedi.
15
Emily, bu kariyer fırsatları karşısında yaşadığı memnuniyeti attığı tweet'lerle bildirirken tekliflere ne yanıt verdiği ise henüz bilinmiyor.

YORUMLAR (11)
  • ademoglu: yabancılara gore dogal ve normal , bize gore anormal terbiye dışı rezil bi durum her yeri belli ayıp ya . Allah kitapta edep yerlerinizi örtün diyor . bunların kitabında bu yok sanırsam . ademle havva bile cennetten kovulduklarında yaprakla örtünmüşler utanmışlar çünkü . bunlarda utanma duygusu yok galiba . diyecek birşey yok ... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • gfg: demek yakından çok çirkinmiş büyük ihtimal resimler poto şoplu adamlar kovmak için bahane yapmışlar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika İş görüşmesine gitmişti! Başına gelen şey sosyal medyayı ayağa kaldırdı - Son Dakika


Advertisement