İşçilerin Tuvalet İzni Yok! Bez Bağlıyorlar - Son Dakika

İşçilerin Tuvalet İzni Yok! Bez Bağlıyorlar

16.05.2016 10:57

1
ABD'de kümes hayvancılığı yapan bir fabrikada işçilerin, tuvalet izni verilmediği için altlarına bez bağlayıp çalıştıkları söyleniyor.

2
Oxfam America, ABD'nin en büyük kümes ürünleri üreticilerinde çalışan işçilerin tuvalet izni alamamaları sebebiyle yetişkin bezi takarak çalışmak zorunda kaldığını açıkladı.

3
Bloomberg'de yer alan habere göre, Tyson Foods Inc., Pilgrim's Pride Corp., Perdue Farms Inc. ve Sanderson Farms Inc. işçileriyle görüşen Oxfam, üstlerinin işçileri tuvalete gitmeleri durumunda ceza veya işten çıkarmayla tehdit ettiğini aktardı.

4
İşçilerin çalışırken tuvaletlerini yapmak zorunda kaldıkları, kimi işçilerinse bu sorunları yaşamamak için sağlıklarını tehdit edecek ölçüde düşük seviyede sıvı tükettikleri belirtilidi.

5
Oxfam açıklamasında, ABD tavuk fiyatlarının çok ucuz olmasının sebebinin işçilere verilen düşük ücretler ve sağlıksız çalışma koşulları olduğu kaydedilirken; işçilerin idrar yolu enfeksiyonları ve benzeri hastalıklarla sık sık karşılaştıkları ifade edildi.

6
Oxfam açıklamasında, ABD tavuk fiyatlarının çok ucuz olmasının sebebinin işçilere verilen düşük ücretler ve sağlıksız çalışma koşulları olduğu kaydedilirken; işçilerin idrar yolu enfeksiyonları ve benzeri hastalıklarla sık sık karşılaştıkları ifade edildi.

7
8
9
10
11
Bezlikle çalışan kişilerin en enteresan mesleği yaptığını düşünüyorsanız fazlasıyla yanılıyorsunuz. İşte birbirinden ilginç meslekle uğraşan insanlar...

12
Aylık kazancı 12 bin TL olan bu mesleği Türkiye'de sadece 18 kişi yapıyor.

13
'Seksörlük' olarak adlandırılan işi yapan kişiler, yumurtadan çıktıktan bir saat sonra civcivlerin cinsiyetini tespit ediyor. Karşılığında ise ay sonu 12 bin TL alıyor. Az sayıda kişinin gerçekleştirmesinden dolayı yüksek maaşların ödendiği bu mesleği dünyada ise en fazla 200 kişinin yaptığı belirtiliyor.

14

Son Yemek Teslimatı: Yemek siparişiniz, en son ölüm cezasına çarptırılan kişinin istediği son yemek olarak gelir.

15

Japon özür dileme servisi: Japonyadaki bazı şirketler sizin için birinden özür dileyecek temsilciler gönderiyor.

16

Las Vegas Akşamdan Kalma Otobüsü

17

Bu damardan sıvı takviyesi ve bulantı geçirici haplarla gerçekten akşamdan kalmalar için yapılan bir iyileştirme servisi.

18

"Resmi İrlanda toprağı" satmak: Gerçek İrlanda toprağı almak isteyenlere...

19
Japon Kulak Kiri Temizleme Salonları

20

Japon Balığı Kiralama: İş gezisi sırasında yalnız mı hissediyorsunuz? Bu şirket yalnızlığınızı atlatmak için size Japon balığı kiralıyor.

21
Yılan Masajı: Evet, yılanlar da masaj yapabilir...

22
23
Kiralık Büyükanne: Avustralya'da büyükanne kiralayabilirsiniz.

24
Kişiye Özel Takipçi Paparazzi: Ünlü gibi mi görünmek istiyorsunuz? Bu servis hem para avcısı kadınları kendinize çekmek hem de karizmanızı arttırmak için tam size göre.

25

Bisiklet Tahnitçiliği: Sadece hayvan mı doldurulur? Odanızın duvarını geyik kafası yerine bisiklet kafası da süsleyebilir. İngiliz sanatçı Regan Appleton odanıza asmanız için alışılmadık doldurma nesneler tasarlıyor.

26

Küllerden Portelere: Kocanız öldü ve onu krematoryumda yaktırdınız mı? Neden külleriyle kocanızın portesini yaptırmayasınız?

27

Hakali Kaktüs Masajı

28

Tavuk çiftliği kiralama

29

Kürekle Evcil Hayvan Dışkısı Toplama

30
Bazı meslekler var ki bir zamanlar böyle bir iş olduğunu günümüzde hayal etmek bile imkansız! İşte bundan yıllar yıllar önce var olan ama bugün anlamakta bile güçlük çektiğimiz meslekler...

31

İngilizcesi 'knocker-upper' olan bu mesleği icra edenler için bugün çalar saatlerin yaptığını yapıyorlardı. Siz onlara uyanmanız istediğiniz saati söylüyordunuz onlarda evinizin önüne gelip sizi uyandırıyorlardı. Tabii ki de belirli bir ücret karşılığında.

32

ALARM İNSANLAR: Kullandıkları yöntem ise hayli ilginç... Çocukluğumuzda hepimizin oynadığı tüftüf dediğimiz boruyu kullanıyorlardı. (2000 öncesi doğanlar bilir) Metal veya plastik ince bir borunun içinde üfleyerek camınıza küçük cisimler fırlatıyorlardı. Yada uzun bir sopa ile camınızı tıklatarak uyandırıyorlardı müşterilerini.

33

BOWLİNG LOBUT DÜZELTİCİLERİ: Bowling'i bilirsiniz, ama bowling salonlarında bu işi yapana artık rastlayamazsınız.20-30 yıl önce bilgisayarlar henüz hayatımıza dahil olmamışken sizin devirdiğiniz lobutları yeniden dizen insanlar vardı.

34

BOWLİNG LOBUT DÜZELTİCİLERİ: Ama artık günümüzde bu işi bilgisayarlar yapıyor.

35

BUZ KESİCİLER: Şimdi artık buz kıran gemiler var ama daha önceleri bu geminin yaptığı işi icra eden insanlar vardı.

36

BUZ KESİCİLER: Çok tehlikeli olan bu iş için giden insanlar denizin buzlanana bölümüne indiliyor, onlar da devasa testereler ile buzu keserek parçalara ayırıyorlardı. Her an buz gibi suya düşme ve kaybolma ihtimali ile çalışıyorlardı.

37

DÜŞMAN UÇAĞI DİNLEYİCİLERİ: Radar henüz kullanılmaya başlamadan önce savaş ortamlarında düşman uçaklarını dinleyerek tespit etmeye çalışan görevliler vardı.

38

DÜŞMAN UÇAĞI DİNLEYİCİLERİ: Dev kulakları andıran cihazlardan oluşan makineyi kulağına takan personel saatlerce dinleyerek bir uçak sesi yakalamaya çalışıyordu.

39

DÜŞMAN UÇAĞI DİNLEYİCİLERİ: Askerlerin dinlediği aletler ise hayli ilginç idi...

40

İşte düşman uçakları böyle dinleniyordu...

41

FARE YAKALAYICILAR: Özellikle Avrupa'da yaygın olan bu meslek mensupları kanalizasyonlarda silah ve kapanları ile fare avlıyorlardı. Fare ve kemirgen nufüsü bu şekilde kontrol altında tutuluyordu.

42

FARE YAKALAYICILAR: Fare yakalaycılarının çoğu fare ısırıkları ve fare leşlerindeb bulaşan hastalıklarla mücadele etmek durumundaydılar. Hatta o dönemlerde tıp çok gelişmediği için bu ölümcül bir meslekti.

43

SOKAK LAMBASI GÖREVLİLERİ: Günümüzde bir merkezden kontrol edilerek yakılan veya söndürülen sokaka lambaları bir zamanlar bir görevli tarafından yakılıp söndürülüyordu.

44

SOKAK LAMBASI GÖREVLİLERİ Hatta artık sensörler sayesinde kendi kendine yanan lambaları sokak sokak gezip tek tek yakan görevliler vardı.

45

Sokak lambacılarından ilginç kareler...

46
47

SÜTÇÜLER: Müşterilerinin kapısına her gün taze süt götüen sütçüler.

48

SÜTÇÜLER: Bu meslek ülkemizde hala devam ediyor. Sütçülerin nesli Avrupa ve ABD'de ise 1990'larda tükenmiş.

Son Dakika İşçilerin Tuvalet İzni Yok! Bez Bağlıyorlar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Denizde idam ettirilen Şeyhülislam'ın mezarı şaşkına çevirdi! Yarısı binanın altında diğer yarısı dışarda "Oy Didem" diyerek hayatımıza giren Azeri kızı, estetiği abarttı! Ancak sesinden tanıyabiliyoruz Türkiye'nin günlerce konuştuğu operasyonda eli parçalanan gazi polisten 6 yıl sonra ilk atış Playboy güzeli Paris Hilton kaset skandalıyla ilgili ilk kez konuştu: Hayatımın bittiğini düşündüm Amerika'da polis insan avına çıktı! George Floyd davası öncesi 16 yaşındaki siyahi kız polisin kurşunlarına hedef oldu