IŞİD Türkiye Sınırında Görüntülendi - Son Dakika

IŞİD Türkiye Sınırında Görüntülendi

01.10.2014 15:21

1

Şiddetlenen çatışmalarla IŞİD'in Türkiye sınırına iyice yaklaşması üzerine harekete geçen askeri yetkililer, gerekli önlemlerin alınması için çalışmalara hız verdi.

2
Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nin Mürşitpınar Mahallesi'nin karşısında, Suriye'nin Halep kentine bağlı Kobani ilçesini ile geçirmek isteyen IŞİD militanları ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar sürüyor.

3
Sabah saatlerinden itibaren ilçenin doğu kısmında sık sık meydana gelen patlamalar ve yükselen dumanlar sınır hattında tedirginliğe yol açarken, evlerini terk eden Suriyelilerin gelişi ise devam ediyor. Onların boşaltığı çadırlara ise dün geceden itibaren askerler yerleştirildi. Kilis sınırına da zırhlı araçlar konuşlandırıldı.

4
Kobani'yi ele geçirmek isteyen IŞİD militanları 15 gün önce bu ilçeye saldırı başlattı. Kobani'ye hem doğu, hem de batıdan saldıran IŞİD militanları güzergah üzerindeki köylerin bazılarını çatışarak ele geçirdi ve bayrağını dikti.

5

Çok sayıda köyde yaşayanlar ise IŞİD militanlarının gelmesinden önce evlerini terk etti ve sınırı geçerek Türkiye'ye sığındı. Köylerin boşaltılmasının ardından ilerleyişini hızlandıran IŞİD militanları, birkaç gün önce Kobani'nin 1-2 kilometre yakınına kadar geldi ve havan mermileri ile YPG güçlerine saldırmaya başladı.

6
IŞİD militanlarının saldırısı sırasında ateşlenen havan topu ve silah mermileri ise sınırı aşarak Suruç'un bazı mahallerine düştü, 1 kişi yaralandı, bazı evlerde hasar oluştu. Günlerdir çatışmaların adresi olan Kobani, bu güne da patlama sesleriyle başladı. Sabah saatlerinden itibaren özellikle Kobani'nin doğu kısmında sık sık patlamalar meydana geldi.

7
Patlamaların ardından vurulan yerleşim alanlarından yükselen dumanlar Türkiye tarafından görülürken, yaşanan bu durum sınır hattında gelişmeleri takip edenleri tedirgin etti.

8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40

Son Dakika IŞİD Türkiye Sınırında Görüntülendi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Oğlunun doğum gününde çıplak poz paylaşan Ganalı artist, hapis cezasına çarptırıldı Siyah en çok ona yakıştı! Sibel Can'ın kızı Melisa Ural zarafetiyle göz kamaştırdı "Duş alırken komşularımız bizi gözetliyor" diyen kadının çözümü de ilginç oldu Hayaletler ve perilerin dokuduğu söyleniyordu! Dünyada kimsenin nasıl üretileceğini bilmediği tarihi kumaş: Dakka muslini Ülkesinden kaçmak için uçağın iniş takımına gizlenen adamın korkunç sonu! Yetkililer dondu kaldı