Son Dakika Haberleri: Islak Mendille Ağzını Sildi, Bu Hale Geldi!

Islak Mendille Ağzını Sildi, Bu Hale Geldi!

2 yıl önce

Islak mendiller artık günlük yaşantımızın olmazsa olmazlarından biri. Restaurantlara gittiğimizde, yemek yemeden önce ve yedikten sonra, lavaboya gitmek yerine pratik çözüm sunan mükemmel buluş. Peki sağlıklı mı?

1
Connectict Tıp Üniversitesi'nde dermatoloji ve pediatri uzmanı Dr. Mary Wu Chang, yüzünde ciddi derecede yaralar oluşan 8 yaşındaki bir kızın tedavi sürecinde ıslak mendillerin zararını araştırmaya başladı.
2
Birçok çocuğun aynı ya da benzer reaksiyonları verdiğini gördükten sonra ıslak mendillerin içinde bulunan 'methylisothiazolinone' maddesinin alerjen olduğunu tespit etti.
3
Temizlik amaçlı üretilen ve kullanılan bu ıslak mendiller ile ilgili dermatalog Dr. Ellen Frankel, almadan önce içindeki maddelere bakılması gerektiğine dair aileleri uyardı.
4
Eğer içinde 'methylisothiazolinone' maddesi bulunuyorsa kesinlikle almaması gerektiğini belirtti.
5
'Methylisothiazolinone' maddesi dışında ıslak mendillerin parfüm dolu olması ve parfümlerin ham maddesinin petrol olmasından dolayı birçok deri, solunum ve göz hastalıklarına neden oluyor. Konuyla ilgili araştırmalar ise fazla parfüme maruz kalan çocuklar astım ile mücadele ediyor.Haber Yayın Tarihi: 02.08.2018 09:41 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Rusya'da bir benzin istasyonu, bikinili müşterilerine ücretsiz yakıt vereceğini duyurunca ortalık karıştı! Canan Karatay zeytinyağını öve öve bitiremedi: Altından daha kıymetli, anne sütü gibi! ABD'li modelin başı çok büyük dertte! Fotoğrafını görünce sakın üzerine tıklamayın Ünlü oyuncu Scarlett Johansson'dan olay itiraf: Bir grup erkek tarafından cinselleştirildim! Cristiano Ronaldo'nun eski sevgilisine çıplak fotoğraf şoku! Topa tuttular