Son Dakika Haberleri: İslam Dünyası, 'En Güzel Müslüman Kızı' Seçiyor

İslam Dünyası, 'En Güzel Müslüman Kızı' Seçiyor

7 yıl önce

Endonezya'nın başkenti Cakarta'da düzenlenecek olan Müslüman Dünya Güzeli yarışması, 18 eylül'de düzenlenecek.

1
Müslüman Dünya Güzeli yarışması, 18 eylül'de Endonezya'nın başkenti Cakarta'da düzenlenecek.
2
Organizatör Eka Şanti, “Şartlarımız Dünya Güzellik yarışmasından çok farklı. Dindar, pozitif rol modeli olmanız, ayrıca modern dünyada dini hayatı nasıl dengelediğinizi göstermeniz gerekli” dedi.

3
Yarışmaya yaklaşık 500 başvuru gelmiş. Kuran okuma sınavından geçen, başörtü takmaya nasıl başladığını anlatan genç kızlardan 20'si finale kalmış.
4
İran, Malezya, Brunei, Bangladeş, Nijerya'dan da katılımcılar olduğu belirtilirken yarışmacılar finalde tesettürlü podyuma çıkacak.

5
Öte yandan İslamı Savunma Cephesi isimli bir grup dün de “Miss World, fahişe organizasyonu” diye gösteri düzenledi.

6
Bikini giymenin yasak olduğu bu yarışmaya adaylar kapalı olacak. Aralarında öğrenci, çevre aktivisti, akademisyen, mimar ve bir doktorun da bulunduğu adayların güzelliklerinin yanı sıra hem dindarlıklarını hem de zekalarını kanıtlaması gerekiyor.

7
Adaylardan 21 yaşındaki Endonezyalı öğrenci Belkıs Faradiba, “Burada kazanan güzellik kraliçesinden öte, bir insanlık elçisi olacak” diyor. Faradiba, modanın güzel bir şey olduğunu, ancak samimi olmanın daha fazla önem taşıdığını söylüyor.


8
İslam'ın güzelliğini ortaya koymak istediklerini belirten bir başka öğrenci aday Nijeryalı Obabiyi Ayşe Ayibola da “Başka yarışmalarda önemli olan dış güzellik, bizde ise iç güzellik önemli” şeklinde konuşuyor.
9
Yarışmada adayların dindarlıkları da test ediliyor. Finalde sabah ezanının okunmasıyla namaza kalkan adayların, daha sonra İslamiyet'le ilgili sorulara yanıt vermesi gerekiyor.
10
Üçüncü kez düzenlenen Müslüman Dünya Güzellik Yarışması Endonezya'daki sert çizgideki İslamcıların eleştirisine hedef oluyor.
11
Radikaller, yarışmanın kadınları objeye dönüştürdüğünü savunurken, Endonezya'nın üst düzey ulemasından ise yarışmaya destek geldi.
12
İslam Savunucuları Cephesi ve İslam Toplumu Forumu'nun yüzlerce üyesi dün akşam başkent Cakarta'da yarışmayı protesto etmek için toplandı.
13
Göstericiler, "Miss World'ü Reddedin" ve "Miss World Cehenneme Git" yazılı pankartlar açtı.
14
Benzer gösteriler Doğu Java'nın Jember ve Banyuwangi kentlerinde de düzenlenirken, polisin burada göstericilerin Bali'ye gitmelerini engellediği belirtildi.
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30Haber Yayın Tarihi: 16.09.2013 09:08 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti!