İslam Karşıtları Yine Olay Çıkardı - Son Dakika

İslam Karşıtları Yine Olay Çıkardı

29.08.2010 11:47

1
Bradford şehir merkezinde öğlen saatlerinde itibaren toplanmaya başlayan ve yaklaşık 300 kişi oldukları tahmin edilen faşist İngiliz Savunma Ligi (English Defence League) üyesi grup,İslam, burka ve göçmenler alehinde sloganlar attı.
2
Bu sırada yolun diğer tarafında toplanan anti-faşit Faşizm Karşıtı Birlik (Unite Against Fascism) üyeleri de, karşı bir protesto gösteri düzenledi.
3
İki grup arasında sözlü sataşmalarla başlayan tartışma, kısa sürede karşılıklı boş şişelerin, taşların fırlatıldığı ve sapanların kullanıldığı büyük bir çatışmaya dönüştü.
4
Bölgede yoğun güvenlik önlemleri alan polis, faşist göstericilerin fırlattığı taş ve şişelerden nasibini aldı.
5
Çıkan olayları yatıştırmakta oldukça zorlandığı gözlenen polis, sis bombası kullanmak zorunda kaldı. Sis bombalarının patlamasıyla birlikte göstericiler, sokak aralarına dağılarak uzaklaştılar.

6
Aşırı sağ örgütü İngiliz Savunma Ligi, Ağustos ayı sonunda İngiltere'de Müslüman nüfusun en yoğun olduğu Bradford şehrinde bir gösteri düzenleme kararı almış, ancak karara siyasilerden aktivistlere bir çok kesim tepki göstermişti.
7
Daha önce de ülke genelinde İslam aleyhtarı gösteriler düzenleyen ırkçı örgüt, tansiyonun yükselmesine neden olmuştu. Müslümanların tepkisini çeken aşırı sağcı örgüt, polisle de çatışmıştı.

8
Aşırı sağcı faşist örgütün Müslüman göçmen nüfusun yerli İngilizler'den fazla olduğu Bradford şehrinde bir gösteri düzenleme kararı almasına şehrin Belediye Başkanı Ian Greenwood da karşı çıkmıştı.
9
2001 yılında yine aşırı sağ örgütü National Front Bradford şehrinde dev bir gösteri düzenlemiş, gösteride 300 polis yaralanmıştı.
10
İlk kez geçtiğimiz yıl Luton şehrinde bir gösteri düzenleyerek adından söz ettiren İngiliz Savunma Ligi, ırkçı bir örgüt olmadıklarını iddia etse bile, gösterilerinde kullandıkları İslam karşıtı posterler ve sloganlarla Müslümanların büyük tepkisini çekmişti.

11
12
13

Son Dakika İslam Karşıtları Yine Olay Çıkardı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement