Islanan Cep Telefonunuzu Kurtarmanın Yolları - Son Dakika

Islanan Cep Telefonunuzu Kurtarmanın Yolları

27.01.2015 15:31

1
Kaçımız cep telefonumuzu tuvalete düşürme ihtimali karşısında ürpermedik ki?

2
Hijyen konusunda yaratacağı sorunlar bir yana, tüm rehberin, fotoğrafların videoların gitmesi ve hatta bazı durumlarda dünyayla iletişimin kopmasının düşüncesi bile korkunç. Ama bu durum her şeyin sonu değil.

3

Telefonunuz bir şekilde ıslanırsa, aşağıdaki adımları izleyerek hayatınızı kurtarabilirsiniz.

4
Uzmanlar suyun cep telefonunuzun bir numaralı düşmanı olduğunu söylüyor. Birçoğu telefonunuz ıslanırsa artık o an elveda demeniz gerektiğini bir daha asla kuru günlerdeki gibi mükemmel olmayacağını söylüyor.

5
Ama ıslanmış telefonunuzun ömrünü ne kadar uzatsanız kâr.

6
Eğer gündelik yaşamınızda telefonunuzun suya düşürme riskinin büyük olduğunu düşünüyorsanız, telefonunuzu koruyucu bir plastik torbada taşımak ya da Liquipel isimli ve sürdüğünüzde telefonunuzun yüzeyini su geçirmez hale getiren bir krem gibi önlemler alabilirsiniz.

7
BİRİNCİ AŞAMA:1. Telefonu sudan çıkarın! Evet içgüdüleriniz size ne söylüyorsa onu yapın.

8
Telefonunuzu sudan çıkarın ve elinizde ne varsa, kağıt havlu, masa örtüsü, banyo havlusu ya da tişörtünüz.

9
2. Telefonunuzu açmayın: Hemen ardından gelen içgüdünüze karşı koyun ve telefonunuzu açmayın. Eğer telefonunuz suyla temas ettiğinde kapandıysa yapacağınız en kötü şey onu yeniden açmak olacaktır.

10
Telefonu açma denemesi kısa devreye sebep olabilir ve telefonunuzun sonsuza kadar bozulmasına sebep olabilir. Açmak yerine telefonu olduğu gibi bırakın. Eğer sudan çıktıktan sonra telefonunuz hala açıksa, kapatın.

11
3. Pili ve sim kartı çıkarın: Kısa devreyi önlemek için hemen koruyucu kapağı ve pili çıkarın.

Pil çıktıktan sonra telefonun içini bir peçete ile kurulayın ama dikkatli olun.

12
4. Kurulayabildiğiniz kadar çok kurulayın: Çok sert olmadan, telefonun içinden suyu çıkarmaya çalışın.

13
Telefonu biraz sallayabilir, yavaşça üfleyebilir ya da elektrik süpürgesi ile damlaları nazikçe çekebilirsiniz.

14
KİNCİ AŞAMA:Yukarıdakileri yaptıktan sonra aşağıdaki seçeneklerden birini uygulayın. A) Telefonu pirincin içine koyun Telefonunuzu kuru bir kaba koyun, cam ya da plastik olabilir, üzerini pirinçle örtün.

15
Kapağını kapatın ve kuru bir yere koyun, tercih olarak güneş ışığı alan bir yere. 24 saat sonra telefonunuzu çıkarın ve açmayı deneyin.

16
B) Güneşin altına koyun: Pirinciniz yok mu? Diğer seçenek telefonu bir peçetenin üzerine koyarak güneşin altına koymak. Ama cihazı bu şekilde çok uzun süre bırakamazsınız çünkü fazla ısı ekrana zarar verebilir.

17
Bir vantilatör ise bu duruma çözüm olabilir, ayrıca cihazın kurumasına da yardımcı olur.

18
C) Cihazı nemi alan herhangi başka bir malzemenin içine koyun. Bazı teknoloji blogları pirince alternatif olarak şunları öneriyor:

19
kuskus, elektronik cihazların, yeni alınmış ayakkabıların paketlerinden çıkan nem alıcı silika jel poşetleri ya da kedi kumu.

20
SON OLARAK:Tüm bu adımları yerine getirdikten ve nemin tamamen gittiğine ikna olduktan sonra telefonunuzu açmayı deneyin. Çalışadabilir, çalışmayadabilir.

21
Genelde bu durum cihazın ne kadar ıslandığına ve içindeki hangi çipin etkilendiğine göre değişiyor. Kesin çözüm sağlayacak bir yol yok. Bu biraz umut işi. Ama en azından denediniz değil mi?

Son Dakika Islanan Cep Telefonunuzu Kurtarmanın Yolları - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Model Kanika Batra, erkek arkadaşlarını aldattığını ve pişman olmadığını itiraf etti Dekoltesi ayrı beline taktığı kemeri ayrı olay! Tiktoker kırmızı halıda pek cesurdu Hem güzel hem de yetenekli! 2021 Kainat Güzeli Meksikalı yazılım mühendisi Andrea Meza oldu David Beckham'dan Ümit Davala'ya! Çılgın saç stilleriyle futbol dünyasında fırtına gibi esen futbolcular Yardım fonundan 100 bin dolar çalan uyanık fenomeni lüks paylaşımları yakalattı
Advertisement