İspanya'da 300 yıllık gelenek! Kötülüklerden arınmak için atları ateş üzerinde yürüttüler! - Son Dakika

İspanya'da 300 yıllık gelenek! Kötülüklerden arınmak için atları ateş üzerinde yürüttüler!

17.01.2020 11:37

İspanya'nın San Bartolome de Pinares kasabasında 300 yıldır devam eden Las Luminarias etkinliği kapsamında kötülüklerden korunmak için atlar, ateşten atlatıldı.

1
İspanya'da 300 yıldır süren, kötülüklerden korunmak için yapılan "Las Luminarias" adlı etkinliğinde atlar, ateş ve duman arasından geçirildi.
2
Başkent Madrid'in 100 kilometre kuzeydoğusundaki San Bartolome de Pinares kasabasında yapılan "Las Luminarias" adlı etkinlikte, ateş ve duman arasından geçirilen atlar özellikle fotoğraf tutkunları için renkli görüntülere sahne oldu.
3
18. yüzyıldan kalma geleneğin kökeninde Hristiyan inanışına göre hayvanların koruyucusu kabul edilen Aziz Anton'un her yıl 17 Ocak'ta anılması yatıyor.
4
Kilisedeki ayin ve ardından rahip tarafından atların kutsanmasıyla başlayan etkinlikler kapsamında, kasabanın farklı noktalarında yakılan ateşlerin üzerinden atlar yürütülüyor.
5
Çam ağaçlarının yumuşak yeşil dallarıyla yakılan ateş ve dökülen sularla çıkartılan duman arasından geçirilen atlar, kasaba turlatılıyor.
6
Hayvan hakları dernekleri, atların sadece duman arasından geçirilmesini, ateş üzerinde yürütülmemesi yönünde çağrılar yapsa da kasaba halkı atların en iyi şekilde korunduğunu savunuyor.
7
Las Luminarias, son yıllarda özellikle fotoğrafçılar tarafından büyük ilgi görüyor.
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika İspanya'da 300 yıllık gelenek! Kötülüklerden arınmak için atları ateş üzerinde yürüttüler! - Son Dakika


Advertisement