İsrail'de Türkiye'yi Protesto Gösterisi - Son Dakika

İsrail'de Türkiye'yi Protesto Gösterisi

01.06.2010 14:08

1
İsrailli aşırı sağcılar Türkiye'nin Tel Aviv büyükelçiliği önünde protesto düzenledi.
2
Göstericiler, bir yandan “Faşist Erdoğan” ve “Terörist Erdoğan” sloganları atarken, ellerinde de Erdoğan'ı Hitler'e, Bin Ladin'e benzeten pankartlar taşıdılar.
3
Bazı göstericiler demir parmaklıkları aşarak büyükelçilik bahçesine girmeye çalıştı. 3 kişi gözaltına alınırken, eylemciler de elçilik binasına taş ve sis bombaları attılar.
4
Türkiye'yi Ermenilere karşı soykırım yapmakla suçlayan göstericiler, Ermenistan bayrakları salladı.
5
6
Dünya İsrail askerlerinin Gazze konvoyuna düzenlediği saldırı karşısında şok olurken, operasyonu destekleyen İsrailli protestocular dün gece Aviv'deki Türk Büyükelçiliği önünde gösteri yaptı.
7
Türkiye'yi kışkırtıcılıkla suçlayan göstericiler, “Barışa giden yol bu değil” sloganları attı ve Türkiye aleyhinde pankartlar taşıdı. Bazı göstericiler de büyükelçilik binasını yumurta attı.

8
Yediot Ahronot'un haberine göre, yüzlerce aşırı sağcı gösterici ellerinde taşıdığı İsrail bayraklarıyla Türk Büyükelçiliği'nin önünde toplandı. Daha sonra toplu halde İsrail ulusal marşını söyleyen göstericiler, Türkiye'yi İsrail'in içişlerine karışmakla suçladı.
9
Göstericilerin “Provokasyon barış değildir”, “Hamas'ı durdurun”, “Ölü ve yaralı, Türkler artık mutlu” yazılı pankartlar taşıdığı görüldü.

10
Göstericilerin başını çeken İsrailli bir milletvekili, Başbakan Erdoğan'ın suçlayarak, “Erdoğan'ın amacı açık. O Arapları mutlu etmek istiyor” derken, bazı göstericilerin büyükelçilik binasını yumurta attıkları görüldü.
11
12

Son Dakika İsrail'de Türkiye'yi Protesto Gösterisi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı