Son Dakika Haberleri: İsrail'e tüm Dünyadan Lanet Yağıyor

İsrail'e tüm Dünyadan Lanet Yağıyor

11 yıl önce

1
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısı Taksim'de çok sayıda kişinin katılımıyla protesto edildi. Yaklaşık 2 bin kişi İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınamak için İstiklal caddesi'nde yürüdü.

2
Galatasaray Lisesi önünde başlayan yürüyüşün, Taksim Meydanı'nda bitirilmesi planlanmıştı. Ancak polis, Fransız Başkonsolosluğu önünde yolu keserek grubun meydana çıkmasına izin vermedi.
3
İsrail Bayrağı yakan grup, basın açıklamasının ardından dağıldı. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısını protesto etmek isteyen yaklaşık 2 bin kişilik grup, Galatasaray Meydanı'nda toplandı.
4
İHH, Özgür Der ve Mazlum Der gibi sivil toplum kuruluşlarının organizesinde toplanan eylemciler, İsrail aleyhine sloganlar atıp, Filistin bayrakları açtı. Taksim Meydanı'na yürümek isteyen göstericilere polis izin vermedi.

5
Yola barikat kuran, göstericilerin yürüyüşlerini sonlandırmasını istedi.
6
Ellerinde Filistin bayrakları bulunan yaklaşık 2 bin kişilik grup, polisin yolu kestiği noktada sloganlar atarak bir süre bekledi.
7
Bu sırada İsrail bayrağı yakıldı. Grup basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

8


İsrail'in Gazze'ye düzenlediği, 205 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıların ardından dünyadan sert tepki geldi

9
Ortadoğunun pek çok şehrinde mevcut hükümetler katliama karşı duyarlılığa çağrıldı.
10
İran'ın başkenti Tahran'da binler kişi Gazze'de yaşanan İsrail katliamı protesto etti.
11
Halen devam eden katliam'a karşı Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Hizbullah, Ürdün'ün başkenti Amman'da ise İhvan-ı Muslimin geniş çaplı protesto gösterilerine başladı.

12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
Hastane yetkilileri, saldırılarda ölenlerin sayısının 205'e yükseldiğini bildirdi. Muaviye Hasaneyn adlı yetkili, AFP muhabirine, '205 kişi hayatını kaybetti. Yüzlerce yaralı var' dedi.
34
Hasaneyn, İsrail saldırılarının hava karardıktan sonra da yer yer devam ettiğini, bu yüzden ölü ve yaralı sayısının daha da artabileceğini söyledi.
35
İsrail, 6 aylık ateşkes 19 aralıkta sona erdikten sonra Gazze şeridinde Hamas'ın hakmiyetine son vereceğini ilan etmişti.
36
37
38
39
40
41Haber Yayın Tarihi: 27.12.2008 09:00 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Mesleğini duyan kulaklarına inanamıyor Dünyanın en sağlıklı şehirleri açıklandı! Listede Türkiye'den 5 il var 'Çakma Atatürk'lerin ekmek kavgası! 'En çok ben benziyorum' diye birbirlerine girdiler 17 yaşındaki genç kızın mükemmeliyetçiliği sonu oldu! Kendini asarak öldürdü Sıcak suya ekleyip için! Cinsel güce güç katıyor, erkeklerin gizli sorununa derman oluyor!