İsrail Protestosunda Olay Çıktı - Son Dakika

İsrail Protestosunda Olay Çıktı

11.01.2009 21:15

1
VAN'da Saadet Partisi (SP) ve Memur-Sen öncülüğünde yapılan İsrail'i telin mitinginde olaylar çıktı. Ellerindeki Türk Bayraklarını kadınların bulunduğu yerde açmak isteyen başlarında ‘bozkurt' ve ‘3 hilal' bandajı bulunan 10 kişilik gruba kalabalık tepki gösterdi.
2
Miting alanın dolduranlar, grubun üzerine yürüyerek tekme- tokat linç girişiminde bulundu. Grubu polisler araya girerek kurtadı. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı mitingde İsrail ve ABD bayrakları yakıldı.
3
İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırı bugün Van'da düzenlenen ‘İsrail'i Tel'in' mitingiyle protesto edildi.
4
Kent merkezindeki Altaylı parkı yanındaki alanda toplanan yaklaşık 5 bin kişi, ellerine aldıkları dövizler ve Filistin bayraklarıyla tekbirler getirip, İsrail aleyhine sloganlar attı.
5
Düzenlenen saldırılarda hayatlarını kaybedenler için dua edip, İsrail'in 2004 yılında Filistin'e düzenlediği hava saldırılarında şehit olan Hamas lideri Şeyh Ahmed Yasin ile İsrail askerleri tarafından öldürülen çocukların resimlerini de taşıdı.
6
Kalabalık, İsrail ve ABD bayraklarını ateşe verip, yanan bayrakları ayaklarıyla ezdi.
7
8
9
10
11
12
13
14

Son Dakika İsrail Protestosunda Olay Çıktı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

"1915 Çanakkale Köprüsü"nün yüksekliği 300 metrelik Eyfel Kulesi'ni geçti Bircan sonunu hesap edemedi! Sadakatsiz'in Derin'ine yaptığı "Tokatlayacağım" yorumu ortalığı karıştırdı Yıldız Savaşları'nın Darth Vader'ı David Prowse hayatını kaybetti Cinsel içerikli videolarını satan genç modelin para kazanma planı mide bulandırdı Bir anda köpürmeye başladı! Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü Eğirdir can çekişiyor