İstanbul'da Metrobüs Kabusu - Son Dakika

İstanbul'da Metrobüs Kabusu

20.09.2010 12:30

1
Okulların açılmasının ardından başlayan metrobüslerin ücretsiz seferlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Metrobüsleri vatandaşlar tıka-basa doldurdu. Yaşanan yoğunluk yüzünden 50 metrobüs Çağlayan - Zincirlikuyu arasında durdu.
2
Yeni eğitim ve öğretim yılının ilk gününde üçretsiz sefer yapan metrobüslere vatandaşlar hücum etti. Metrobüs duraklarında bekleyen vatandaşlar dolu gelen araçlara binemedi. Ücretsiz uygulamanın saat 06.00 ile 13.00 arasında yapılacağı belirtildi. Duraklarda bekleyen bazı vatadaşlar ücretsiz metrobüs seferlerinden memnun olduklarını söyledi. Dolu gelen metrobüsler durakları transit geçti.
3
Yaşanan yoğunluk yüzünden yaklaşık 50 metrobüs Çağlayan ile Zincirlikuyu arasında birikti. Metrobüsler art arda dizilince çok uzun bir kuyruk oluştu. Uzun süre beklemekten sıkılan yolcular, özellikle Mecidiyeköy'de, çareyi inerek yürümekte buldu. Birçok yolcu da üst geçitlerden cep telefonları ile metrobüs hattındaki uzun araç kuyruğunu görüntüledi.

4
Bugün İstanbul'da yaklaşık 3 milyon öğrencinin dersbaşı yapması üzerine trafiğe 13 bin okul servisi de çıktı. Sabah saatlerinde yoğun olan İstanbul trafiği okul servislerininde katılmasından sonra durma noktasına geldi. Vatandaşlar yoğunluk nedeniyle otoyolların yan yolları kullanmak zorunda kaldı.

5
6
7
8
9

YORUMLAR
500

Son Dakika İstanbul'da Metrobüs Kabusu - Son Dakika


Advertisement