İstanbul'da Nerede Kaç Santim Kar Var? - Son Dakika

İstanbul'da Nerede Kaç Santim Kar Var?

10.01.2017 08:21

İstanbul beyaza boyandı. İşte, bölge bölge İstanbul'da kar manzaraları.

1
İstanbul son 7 yılın en yoğun kar yağışını aldı. Meteorolojinin bile tahminlerini sollayan bir kar yağışı görüldü. Son verilere göre en son 2009 senesinde böyle kuvvetli kar yağışı olmuştu. Kar o kadar çok ve kesintisi yağdı ki geride 1 metreyi aşan yığınlar bıraktı. İlçelerden gelen kar kalınlığı ölçümleri hiç de alışık olmadığımız rakamlar verdi. Bakın hangi ilçede ne kadar kar birikti.

2
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmaları 24 saat aralıksız sürürken, şehrin bazı noktalarında kar kalınlıkları ölçüldü. Bir metreyi aşan kar kalınlığı olan yerler şunlar;

Çatalca-Subaşı'nda 1 metre 30 santim

Hadımköy-Yassıören'de 1 metre 20

Büyükçekmece, Sultangazi, Arnavutköy'de 1 metre 11 santim kar var.

3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Sinemalara akın ettik..
Sinemalara akın ettik..
Kar yağışı dolayısıyla AVM''''lere yönelen birçok vatandaş da sinemaya gitmeyi tercih etti.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, kar yağışının en yoğun olduğu cumartesi ve pazar günleri AVM içindeki dükkanların saat 18.00''''de kapandığını belirterek, "İnsanlar çalışanlarının ulaşımını düşünmek zorunda. Kuşkusuz AVM''''lerde en fazla ziyaretçi sinema salonlarına ilgi gösterdi. Vizyona giren yeni filmleri izlemek isteyenler ardı ardına film seyretme olanağı buldu." ifadelerini kullandı.

16
Satışı en çok artan şeyler...
Satışı en çok artan şeyler...
Soğuk hava ve kar nedeniyle atkı, bere, eldiven ve bot satışları da arttı.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, Palto, bot, şapka ve eldivenin doğal olarak satışları en çok artan ürünler olduğunu belirterek "Vatandaş dışarı gezmek için değil, ihtiyacını karşılamak, arabasına kar lastiği taktırmak ya da yolu açmak için kürek almak üzere dışarı çıktı." ifadesini kullandı.

YORUMLAR
500

Son Dakika İstanbul'da Nerede Kaç Santim Kar Var? - Son Dakika


Advertisement