İstanbul'un göbeğinde pes dedirten kareler! Biz, maske takma olayını çok yanlış anladık - Son Dakika

İstanbul'un göbeğinde pes dedirten kareler! Biz, maske takma olayını çok yanlış anladık

Koronavirüs salgını kapsamında alınan önlemlerin gevşetilmesinden sonra İstanbul'un göbeği Taksim'de maske takmayan insanların görüntüsü pes dedirtti. Vakaların yeniden artış gösterdiği şu günlerde sosyal mesafeyi hiçe sayan vatandaşlardan maskeyi kimisi kafasına, kimisi de bileğine taktı.

1
Yeni normalleşme sürecine geçildiği şu günlerde Taksim ve İstiklal Caddesi'nin eski yoğunluğuna geri döndüğü görüldü. Caddede dolaşanların çoğunun uzmanların uyarılarına rağmen maske takmaması dikkat çekti.
2
Yeni tip korona virüsle mücadelede çalışmaların sonuç vermesi sonrası, adım adım normalleşme sürecine geçileceği duyurulmuştu. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte vatandaşların çeşitli önlemleri alarak sokağa çıkabileceği açıklanmıştı.
3
Bu önlemlerin başında da virüsten korunma adına faydası kanıtlanmış, uzmanlarca da önerilen maske takma gerekliliği geliyor. Ancak tüm bunlara rağmen bugün Taksim ve İstiklal Caddesi'nde sokağa çıkan vatandaşların birçoğunun gerekli önlemleri almadığı ve maskesiz dolaştığı görüldü.
4
Yapılan tüm uyarılara rağmen maske takmadan sokağa çıkanların yanı sıra birçok kişinin de yanlarındaki maskeyi amacına uygun olarak kullanmadığı görüldü
5
Kimi vatandaşlar maskeyi boynuna astı ya da elinde taşıdı, kimisi başına geçirdi, bir kişi ise maskeden papyon yapıp koluna taktı.
6
Uzmanlarca yapılan bütün uyarılara rağmen hiçbir önlem almadan sokağa çıkan vatandaşlar hem kendi hem de diğer insanların sağlıklarını tehlikeye attı.
7
Öte yandan, tüm bu olumsuz görüntülere rağmen maske takan kişilerin olduğu da görüldü. İki kız çocuğu ile birlikte İstiklal Caddesi'nde gezintiye çıkan bir anne babanın ailecek, küçükten büyüğe maske takıyor olmaları kurallara uyarak hem kendi hem de diğer insanların sağlıklarını önemsediklerini gösterdi.
8
9
10
11
12
13

YORUMLAR (3)
  • stajer doktor..: Bi pratisyen! doktor olarak söylüyorum, bez maskelerin, hava sirkülasyonu nedeniyle, virüs geçirme olayı var, bir işe yaramıyor, bilinçli! vatandaşta! ne yapsın? maskeleri farklı alanlarda kullanıyor., jartiyer olarak kullanan gördüm ben. :))) (fantazi) Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ahmet: Havalar ısınınca etkisi azalacak diye bir şayia çıktı herkes rahatladı sanki Brezilya da İspanya da İtalya da İzmir de Urfa da Diyarbakır da ve birçok yerde havalar soğuk bizimkiler maskeyi yanında taşıyor çünkü yiyeceği para cezasından kurtulmak için onu gerektiğinde kullanacak o para onun ve bizlerin canından değerli ona göre kendini ailesini ve toplum sağlığına değer verenler zaten maskeyi uygun kullanıyor birde gençler sadece yaşlılara riski varmış gibi ben gencim diyor yahu Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Dünyanın gündemindeki fotoğraf! İnsan boyundaki yarasa, sosyal medyayı ikiye böldü Survivor sonrası cinsel ilişki skandalıyla gündeme gelen isim, yarışmadaki aşkına geri döndü Nişanlısıyla sahilde yürüyüş yapan şarkıcı Katy Perry'nin sağ ayağındaki detay şaşkına çevirdi Herkes kendi memleketinde yaşasaydı illerin nüfusu nasıl olurdu? İstanbul'daki sonuç şaşırttı Futbolcu Patrich Schick'in kız kardeşi reklam için soyundu! Yarı çıplak pozu takipçilerini büyüledi