İstanbul'un Kaza Haritası Belli Oldu - Son Dakika

İstanbul'un Kaza Haritası Belli Oldu

Anlık yol ve trafik bilgisini dinleyicileriyle paylaşan Radyo Trafik, kentin kaza haritasını çıkardı.

1
Anlık yol ve trafik bilgisini dinleyicileriyle paylaşan Radyo Trafik, kentin kaza haritasını çıkardı. Üç aylık veriler ışığında İstanbul'da en çok hangi noktalarda kaza yaşandığı belirlendi.
2
Rapora göre, en çok kaza eylül ayında gerçekleşti. Kazalar 10.00–17.00 ve 17.00–24.00 saatleri arasında meydana geldi. Bu ayda İstanbul trafiğinde genellikle hasarlı kazalar meydana geldi.
3
Cumartesi günlerinde hafta içi kaza oranında ortalama 60-70 civarında kaza oldu. Pazar günleri trafik genellikle saat 13.00'ten sonra yoğunlaştı, ortalama kaza sayısı 20-30 civarında oldu.
4
Ekim ayında eylüle oranla daha az kaza meydana geldi. Bu ayda da kazalar en çok 10.00-17.00 arasında meydana geldi. Cumartesi günlerindeki kaza oranı hafta içi günlerini aratmadı.
5
En çok yaralanmalı ve ölümlü kazalar ekim ve kasım ayında yaşandı. Kasımda da kazalar en çok 10.00-17.00 saatleri arasında yaşandı.
6
Kasım ayında yağışların daha etkili olmasıyla birlikte cumartesi günlerinin kaza sayısı günlük ortalama 70-80 arasına yükseldi. Pazar günlerinde ise oran değişmedi.
7
En çok kaza eylül ayında meydana gelirken ikinci sırayı kasım ayı aldı.
8
Yaralanmalı ve ölümlü kaza oranlarındaki artış ise ekim ve kasım aylarında yaşandı. 3 ayda meydana gelen kaza sayısı yaz aylarından fazla.
9
İşte en çok kaza olan noktalar...
10
FSM Köprüsü Anadolu Avrupa yönü: Bu bölgede genellikle TIR ile küçük aracın karıştığı hasarlı kazalar oluyor. Her gün ortalama 3 kaza meydana geliyor.
11
FSM Köprüsü Avrupa Anadolu yönü: Gişe öncesindeki kazalar OGS-HGS şeritleri arasındaki geçişlerden, gişe sonrasındaki kazalar köprüye doğru yolun daralmasından dolayı gerçekleşiyor.
12
Boğaziçi Köprüsü Anadolu ve Avrupa yönü: Boğaziçi'nde de Anadolu ve Avrupa yönünde sık sık kazalar yaşanıyor. Özellikle ölümlü ve yaralanmalı kazalar gerçekleşiyor.
13
Mahmutbey Gişeler: TEM Mahmutbey Gişeler - İstoç ve Altınşehir yönlerinde TIR sayısının fazla olmasıyla birlikte TIR ile küçük aracın karıştığı kaza sayısı çok yüksek.
14
İstoç VE Tekstilkent: TEM İstoç - Tekstilkent ve TEM Tekstilkent - İstoç yönlerinde gün içinde meydana gelen hasarlı kaza oranı oldukça yüksek.
15
Küçükçekmece ve Avcılar: E5 Küçükçekmece - Avcılar ve ters istikametinde yoğunlukla birlikte kaza oranı oldukça yükseliyor. Bu güzergahta günlük ortalama 2 hasarlı kaza meydana geliyor.
16
Haliç Köprüsü: E5 Haliç Köprüsü Okmeydanı ve Topkapı yönlerinde her gün en az 1 kez kaza meydana geliyor. Bu kazalar ağırlıkla köprü giriş-çıkışlarında yaşanıyor.
17
Altınşehir: TEM Altınşehir - Mahmutbey ve Ispartakule yönlerinde özellikle sabah ve akşam saatlerindeki trafik yoğunluğunda hasarlı kazalar meydana geliyor.
18
Çamlıca Gişeler: TEM Çamlıca Gişeler - Ataşehir yönünde meydana gelen kaza oranı oldukça yüksek. Özellikle TIR'ların trafikte olduğu öğle saatlerinde kaza oranı yükseliyor.
19
TEM Çakmak Köprüsü - Ataşehir ve Ümraniye yönünde ve genellikle Çakmak Köprüsü altında çok sayıda hasarlı kaza meydana geliyor.
20
Şile yolu: Özellikle Nevzat Demir tesisleri civarı ve Tepeüstü yönünde çok sayıda kaza meydana geliyor. Sabah trafiğindeki yoğunlukta kaza oranı artıyor.
21
Bostancı: E5 Bostancı - Küçükyalı ve Kozyatağı yönünde genellikle hasarlı kazalar günde en az 1 kez yaşansa da yağışlı günlerde ağır hasarlı, ölümlü ve yaralanmalı kazalar meydana gelebiliyor.

Haber Yayın Tarihi: 01.02.2014 10:40

Son Dakika İstanbul'un Kaza Haritası Belli Oldu - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü İntikam almak isteyen çalışan, amirinin kahvesine kimyasal madde koydu Kimi partnerinin kalçalarına dokundu kimi konuğunun pantolonunu indirdi! İşte Türk televizyon tarihinden 12 skandal an Asırlık sır bir türlü çözülemiyor! Bu adada herkes 100 yıldan fazla yaşıyor Arkadaşı tarafından 120 km hızla giden araçtan itilen genç kadın bebeğini kaybetti